• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Uh!Europe,ti kurva e motit!

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,854
Pikët
113
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
Kush be? me prostitute drogiraqe e politike se Odhbenia e sotme nuk gjene vend tjeter ne jurope, nuk e gjene: politikisht e pa identitet, pa kredibilitet dhe servile, sakaq edhe e kunder interesave te saja shteterore e nacionale vepron.

andaj, prandaj…. po drogen qe e shisni ku e qoni? po parate e asaj qe e shisni nga i mirni.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,019
Pikët
113
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
Do të hysh në Europë? E po do ta hedhësh vallen siç duan ata dhe jo si do Soros. Që ta thjeshtojmë sa më shumë këtë histori.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
Ekselent! Big like 👍
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
4,305
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Kush be? me prostitute drogiraqe e politike se Odhbenia e sotme nuk gjene vend tjeter ne jurope, nuk e gjene: politikisht e pa identitet, pa kredibilitet dhe servile, sakaq edhe e kunder interesave te saja shteterore e nacionale vepron.

andaj, prandaj…. po drogen qe e shisni ku e qoni? po parate e asaj qe e shisni nga i mirni.
Pirati, qe Shqiperia ka nevoj per nje dore te mire - kjo dihet.
Fatkeqesisht ne krye eshte nje politike qe prej 10 dekadash po i merr shpirtin :)
Shqiperia ka qene dhe mbetet e keqja e vetes!
Ama te tjereve s´u ka krijuar asnje problem - s´ka filluar nje luft ndaj asnje shteti. Dhe ne Shqiperi ka te tjera te mira - dhe shoqeria shqiptare ka treguar ate dinjitet ne kulturen shoqerore - s´kemi patur luftera fetare atehere kur ne Europ ti digjeshe ne furrin e druve per lloj lloj arsyeje.
Shqiperia eshte prehëse! Mos shemtironi dhe ato qe Shqiperia gezon.

Sa per BE, eshte e ketille - kjo eshte e ditur HISTORIKISHT dhe e kemi te faktesuar me fatkeqesite historike si imperializmi ne Afrike, qe krijoj genocide dhe denoi kushedi se sa shoqeri me fatkeqesi rracore e kulturore.

Ndaj te lutem... ne e dime qe po ham buke ne Europe, ama prejardhjen e dime mjaft mire se ku n´a pikon çatia !
Shqiperia do ndryshoi sepse une kete vit me brezin tim dhe ate pas meje - pash te rinj pa komplekse, me te pergatitur dhe me te perkushtuar - qe po rriten jashte dyerve te Shqiperise.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
Pirati, qe Shqiperia ka nevoj per nje dore te mire - kjo dihet.
Fatkeqesisht ne krye eshte nje politike qe prej 10 dekadash po i merr shpirtin :)
Shqiperia ka qene dhe mbetet e keqja e vetes!
Ama te tjereve s´u ka krijuar asnje problem - s´ka filluar nje luft ndaj asnje shteti. Dhe ne Shqiperi ka te tjera te mira - dhe shoqeria shqiptare ka treguar ate dinjitet ne kulturen shoqerore - s´kemi patur luftera fetare atehere kur ne Europ ti digjeshe ne furrin e druve per lloj lloj arsyeje.
Shqiperia eshte prehëse! Mos shemtironi dhe ato qe Shqiperia gezon.

Sa per BE, eshte e ketille - kjo eshte e ditur HISTORIKISHT dhe e kemi te faktesuar me fatkeqesite historike si imperializmi ne Afrike, qe krijoj genocide dhe denoi kushedi se sa shoqeri me fatkeqesi rracore e kulturore.

Ndaj te lutem... ne e dime qe po ham buke ne Europe, ama prejardhjen e dime mjaft mire se ku n´a pikon çatia !
Shqiperia do ndryshoi sepse une kete vit me brezin tim dhe ate pas meje - pash te rinj pa komplekse, me te pergatitur dhe me te perkushtuar - qe po rriten jashte dyerve te Shqiperise.

Qe ta sçaroj per 100 vitet e ardhshme, qe mos te riperseritem. Shqiperia kishte rastin pas ndryshimit te proçeseve, edhepse e dermuar ekonomikisht, fizikisht dhe e dezorientuar pas gjitha atyre viteve te diktatures te ecte rruges se saj dhe jam shumë i bindur, qe sot do ishte anetare e plote e BE-se perkunder defiçitit zhvillomore dhe ekonomik te saj. Do ta trajtonin me ekselence, si shtet viktime e nje terrorit nga sistem politik te instaluar per gjysem shekulli, si shtet qe nuk kishte konflikte dhe nuk ishte e involvuar ne luftera siç ndodhnin ballkanit.

E parafundit do te duhej me Bullgarine dhe Rumanine qe te ishte anetare ose edhe si stacioni i fundit me anetaresimin e Kroacise do te duhej te ishte edhe Shqiperia. Pse nuk ndodhi ? nuk eshte faj i BE-se qe ne tera keto vite, Shqieria zgjidhi rrugen e veteshkaterrimit, veteinkriminimit, korrupsionit dhe bashkepjsemarrjes ne krim te organizuar si shtet me gjitha institucionet e saja.

Dhe nga ajo kohe Shqiperia vetem qe eshte larguar nga rruga e integrimit dhe ne vend se te bente hapa te bashkepunimit dhe besueshmerise me vendet e BE-se, ajo ka bere te kunderten duke u larguar nga ajo rruge.

Ne arene nderkombetare, ajo eshte e shenuar ne anen e erret ne statistika dhe raste qe njohin, Te kujtohet rasti me Sajme Qorrin, e gjithe ata familjare ministrash, me kryetare bashkish te denuar per perdhunime, droge e prostitucion ne vendet e BE-se. Te gjitha i kane ne shenime dhe çfare do thone "prostitutat"e juropes : Bastards haben uns di ganze Zeit verarscht! ministri i rendit, ik ne takime me kolege shtetesh tjera dhe bisedon si te luftohen gjitha ato dukuri negative, pro vete ai eshte i inkriminuar ne trafiqe droge! Ikskjuuuz meee, ku ngelet ketu kredibilteti dhe besueshmeria jote, qe te besoj ty kyçjen ne sistem prej 27 shtetesh kur ti kembe e krye bashkepunon me kriminelet tu ? Kujt kujtojne se do ja hedhin ketu dhe qenka Europa prostituta sepse te kerkon, seriozitet dhe transparence dhe te kesh ndare rrugen nga krimi, po ja mesyve kesaj deres ketu, ndryshe te ngelet e mbyllur dhe vazhdo te shetitesh sokakut.

Shqiperia ndoshta i ka permbyllur ato raste me Sajmet dhe ata kriminelet e vet institucional, pro keta ketej nuk i kane harruar dhe duhet te tregosh seriozitet qe e ke njemende dhe jo prodha ne hava siç bene drogiraçi i Surrelit takimeve, thau qe eshte president i USA ose konkurrent i BE-se e te marre guximin edhe tu thote jo per vete dhe vendin e tij, por edhe te beje avokatin e Maqedonise e te Serbise.

Siç e shkruajta me larte, nga nje vend qe kishte shansin te ishte nder vendet e para anetare te BE-se, tani eshte rreshtuar pas nje vendi kriminel i njohur per luftera, krime lufte, vrasje, perdhunime e shkaterrime ekonomike e njerezore si Serbia. A do krenoheshe ti te kishe per mik nje kriminel, nje perdhunues, nje vrases dhe te ja prezantoje shoqerise sate si njeri te mire ? A duhet ti thuhet bravo my friendsi kriminel, ti duhte te ngelesh shembull per gjithe lagjen dhe je storje e suksesit.

Te rinjet ke pare, por ne ate vend bandat me drogiraçat te bejne politiken dhe i shkruajne te ardhmen atyre te rinjeve me perspektiven e vendeve te Amerikes Latine, ngaqe dhe sepse dikush eshte mjaftuar te pantronazhohet me çmimin e dy picave dhe dy birrave per nje vote.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,406
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Do të hysh në Europë? E po do ta hedhësh vallen siç duan ata dhe jo si do Soros. Që ta thjeshtojmë sa më shumë këtë histori.
Ceshtja ngrihet;- A jemi te afte ta perzeme nga Shqiperia????
Jo.
At'here te rrime shtrember e te flasim drejte.
Jemi KOMB i paafte, lakmitare, shume te durueshem, aspak kryeneç, aspak nacionalist dhe shume te neperkembur
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
4,305
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
@Pirati

Jam shume dakort me te gjitha mundesite, qe Shqiperia mund te ishte pas komunizmit.
Mos me keqkupto - s´po perpiqem te justifikoj zgjedhjet kriminale e politike te shoqerise shqiptare, sepse eshte e karakterizuar nga SKAMJA komuniste.

Gjate komunizmit punohej ne kolektiv dhe hahej kolektivisht, por s´kishte te ardhura te njejta per cdo familje.
Ndaj lindi dhe kjo veçori - EGOISTE nga frika e skamjes, nga frika e urise - jemi te pangopur dhe s´shohim pertej vetes.

Persa i perket tematikave te tjera: si te thash EUROPA ESHTE AJO QE ESHTE :) dhe u pa me pandemine se si eshte Europa ;) mos te shkojm ne detaje sepse standartet - kur me pranon ne BE Polonin qe s´pranon refugjat dhe mban ligje kunder njerezimit ... mos te flasim me mire.

Une kam 1 fytyre dhe fytyra ime pertej cdo pashaporte e cdo vendi qe jetoj eshte dhe do mbetet: Shqiptare!

Natyrisht me vetedijshmeri dhe pa shume emocione them qe di te mirat dhe te keqijat, por pranoj se cfare gjuhe flas e cfare kulture kam. Te pranosh eshte nje form lufte e te keqes. Eshte hapi 1.

Di dhe qe ne nje menyre apo ne tjetren - Shqiperia do gjej udhen e vet.
 
  • Like
Reactions: par

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,777
Pikët
113
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
Pse e do europen? Jeni me mire se Britania dhe Italia. Ne itali po vdesin per buk thot ky palla.
Shqiptaret kane leke me shume se europianet neper banka, vazhdon palla.
Seriozisht tani, nuk ta ka fajin europa, e ka ky gomari qe ju merr te gjitheve per budallenj, dhe te cilin e keni votuar.

 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,019
Pikët
113
Ceshtja ngrihet;- A jemi te afte ta perzeme nga Shqiperia????
Jo.
At'here te rrime shtrember e te flasim drejte.
Jemi KOMB i paafte, lakmitare, shume te durueshem, aspak kryeneç, aspak nacionalist dhe shume te neperkembur
Te sqarojme dicka. Te thuash nje fakt dhe ta komentosh ate jane dy gjera te ndryshme. Nese une them se perjashta po bie shi dhe vertet po bie shi, ky eshte nje fakt dhe nuk varet nga une. Tani ketu njerezve nuk ju pelqejne faktet dhe megjithese jane te paafte qe ti rrezojne si fakte perseri nuk heqin dore nga nje kundershtim i pakuptimte.
Gjerat jane pak ndryshe tani. Nese dikur ishte Perendimi kunder Lindjes dhe per ne zgjedhja ishte e lehte. Tani ndodhemi perballe kontradiktave ne Perendim dhe ne duhet qe te bejme zgjidhjen se me cilin krah do jemi, Open Balkans(USA) apo Proces Berlini(Gjermania). Pastaj fuqi te tjera jane prezent ne rajon dhe jane te gatshme qe te nderhyjne dhe perfitojne por zgjedhja jone eshte mes ketyre dy projekteve. Ky eshte fakti, po bie shi perjashta. Pastaj nese dikush nuk e shikon qe bie shi, nuk kam cfare ti them tjeter vecse dil dhe merr ca rreze.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,406
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Te sqarojme dicka. Te thuash nje fakt dhe ta komentosh ate jane dy gjera te ndryshme. Nese une them se perjashta po bie shi dhe vertet po bie shi, ky eshte nje fakt dhe nuk varet nga une. Tani ketu njerezve nuk ju pelqejne faktet dhe megjithese jane te paafte qe ti rrezojne si fakte perseri nuk heqin dore nga nje kundershtim i pakuptimte.
Gjerat jane pak ndryshe tani. Mese dikur ishte Perendimi kunder Lindjes dhe per ne zgjedhja ishte e lehte. Tani ndodhemi perballe kontradiktave ne Perendim dhe ne duhet qe te bejme zgjidhjen se me cilin krah do jemi, Open Balkans(USA) apo Proces Berlini(Gjermania). Pastaj fuqi te tjera jane prezent ne rajon dhe jane te gatshme qe te nderhyjne dhe perfitojne por zgjedhja jone eshte mes ketyre dy projekteve. Ky eshte fakti, po bie shi perjashta. Pastaj nese dikush nuk e shikon qe bie shi, nuk kam cfare ti them tjeter vecse dil dhe merr ca rreze.
Ti qenka anti-amerikan!!
Po Shba-të kanë themeluar dhe përkrahur Shqipërinë!
Epo të jetë njeriu bukëshkalë, vetëm tek shqiptarët gjejnë!!!!
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,019
Pikët
113
Ti qenka anti-amerikan!!
Po Shba-të kanë themeluar dhe përkrahur Shqipërinë!
Epo të jetë njeriu bukëshkalë, vetëm tek shqiptarët gjejnë!!!!
Ndersa Gjermanet per te shpetuar bythen e vllazneve kroate dhe boshnjake i kerkuan Rugoves qe te hynte ne lufte ne fillim te viteve 90-te. E gjithe barra e luftes do binte mbi Shqiptaret, qe do masakroheshin dhe vriteshin. Jane pak te komplikuara gjerat o par. Ne flasim qe Soros me Edi Ramen e zbrazi Shqiperine por Merkel i mori te gjithe ata emigrante.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
@Pirati

Jam shume dakort me te gjitha mundesite, qe Shqiperia mund te ishte pas komunizmit.
Mos me keqkupto - s´po perpiqem te justifikoj zgjedhjet kriminale e politike te shoqerise shqiptare, sepse eshte e karakterizuar nga SKAMJA komuniste.

Gjate komunizmit punohej ne kolektiv dhe hahej kolektivisht, por s´kishte te ardhura te njejta per cdo familje.
Ndaj lindi dhe kjo veçori - EGOISTE nga frika e skamjes, nga frika e urise - jemi te pangopur dhe s´shohim pertej vetes.

Persa i perket tematikave te tjera: si te thash EUROPA ESHTE AJO QE ESHTE :) dhe u pa me pandemine se si eshte Europa ;) mos te shkojm ne detaje sepse standartet - kur me pranon ne BE Polonin qe s´pranon refugjat dhe mban ligje kunder njerezimit ... mos te flasim me mire.

Une kam 1 fytyre dhe fytyra ime pertej cdo pashaporte e cdo vendi qe jetoj eshte dhe do mbetet: Shqiptare!

Natyrisht me vetedijshmeri dhe pa shume emocione them qe di te mirat dhe te keqijat, por pranoj se cfare gjuhe flas e cfare kulture kam. Te pranosh eshte nje form lufte e te keqes. Eshte hapi 1.

Di dhe qe ne nje menyre apo ne tjetren - Shqiperia do gjej udhen e vet.
Ishadha do e gjeje rrugen. Ka 30 vite qe po e kerkon, futu kaçubave e dil te nje rrugice tjeter, e dil aty e dil ketu.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,406
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Ndersa Gjermanet per te shpetuar bythen e vllazneve kroate dhe boshnjake i kerkuan Rugoves qe te hynte ne lufte ne fillim te viteve 90-te. E gjithe barra e luftes do binte mbi Shqiptaret, qe do masakroheshin dhe vriteshin. Jane pak te komplikuara gjerat o par. Ne flasim qe Soros me Edi Ramen e zbrazi Shqiperine por Merkel i mori te gjithe ata emigrante.
Merkel!!!!
Dyshoj fort të jetë Gjermane, mos ndoshta është si puna e "të birit të Zeqos që është në majë të Thanës"
 
Top