• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ujku e dhia, miqë të ngushtë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Miqësia ndërmjet ujkut e dhisë vërtetë është e mundur, ndërsa këtë e dëshmon edhe tregimi nga Kina.Banorët e fshatit Nanyuanzi para tri vitesh e gjetën një këlysh të ujkut dhe vendosën ta ndihmojnë.


Ujkun e vogël fshatarët e gjetën gjatë gjuetisë. Ma dhuruan këlyshin dhe unë e ushqeja me qumësht dhie”, rrëfen Chen Ming për gazetën kineze “People’s Daily”.

Chen e mbajti ujkun në oborrin e shtëpisë së tij, e ushqente çdo ditë me qumësht dhie dhe tash, tri vjet më pas, ujku vërtetë është zbutur.Dhia dhe armiku i saj i përbetuar janë bërë shokë të ngushtë.

Ata hanë dhe flenë bashkë. Kushdo që vjen në shtëpinë time befasohet nga kjo pamje”, tha Chen.Ai megjithatë thotë se së shpejti do ta lëshoj ujkun të lirë të jetojë në mal për të pasur mundësi ta vazhdojë jetën si një kafshë e egër.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Ujku e dhia, miqë të ngushtë

Interesante normal eshte zbut se ka pir qumshtin e dhise po emmmm prap ujk ngelet ..megjithate si dihet ...dhe ndodh lol
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Ujku e dhia, miqë të ngushtë

eeeeeeeee kjo qenka si puna e derit kur do te behet qingje :)
 
Top