• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Une di asgje nga asgjeja ime ...

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Une di asgje nga asgjeja ime ...

e forte kjo !

do e kuptoja ne dy aspekte :
1.Nese ekziston asgjeja ime, ska pse te di asgje :)
2.Nese di asgje nga asgjeja ime, ky "panik" me ben te rilindja dhe nje here sepse i bie me qene Kot praa :p
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

une di asgje nga asgjeja ime...dhe meqe nuk di asgje...ne keto raste..kur nuk di asgje...meqe asgjeja te ben te mos dish asgje...sepse asgjeja...eshte nje asgje...dhe une fola ASGJE tani....dhe shpjegova nje asgje...se s'po di me shpjegu asgje...:O:O

Flm qe s'kuptuat asgje`thankyou`

haha sa kam qesh me asgjene qe thashe.
 

Moonlight

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 25, 2010
Postime
25
Pikët
0
Vendndodhja
Ne kthesen e dyte pas yllit te fundit ;)
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Une di asgje nga asgjeja ime?? C'eshte kjo se kam degjuar kurre.

Mos ke degjuar shprehjen e Sokratit 'Une di nje gje qe sdi asgje' edhe ke dashur te thuash kte..se ajo qe ke shkrujt ti..ska pike kuptimi..

Ose nqs ka ma shpjego pak si e kupton ti :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

te thuash un di asgje nga asgjeja ime eshte te thuash qe un jam asgje dhe nga kjo asgje cfare di une ? ..asgje... Huh? ..
... A thu valle se ne jemi te krijuar nga asgjeja, dhe se jetojme per asgje, me asgje , nga asgjeja? ;)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Sot, Une di nje gje :
Nga asgjeja ime, neser do te linde nje sistem i ri diellor.
Nga ajo qe di, asgje e tille, nuk do te ndodhe .
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,638
Pikët
113
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Sot, Une di nje gje :
Nga asgjeja ime, neser do te linde nje sistem i ri diellor.
Nga ajo qe di, asgje e tille, nuk do te ndodhe .
Brenda 6 ditëve, Zoti krijoi gjitheçka nga asgjëja; madje edhe sistemin tend diellor !
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Brenda 6 ditëve, Zoti krijoi gjitheçka nga asgjëja; madje edhe sistemin tend diellor !

Asgje nuk u tregoi Zoti, njerezve, se si e krijoi gjithcka-ne.

Perse valle ?

Sepse, ai vete u krijua nga asgje-ja.
Pra dhe Zoti, nuk di asgje, se prej nga erdhi...

blasfemi

``chairhide``
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,638
Pikët
113
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Asgje nuk u tregoi Zoti, njerezve, se si e krijoi gjithcka-ne.

Perse valle ?

Sepse, ai vete u krijua nga asgje-ja.
Pra dhe Zoti, nuk di asgje, se prej nga erdhi...

blasfemi

``chairhide``
Zoti eshte nje sfere e padefinueshme qe qendren e ka çdokund, periferine askund. Eshte i pranishem ne te njejten kohe (ubiquité) ne gjithe universin e pakufishem qe krijoi brenda 6 diteve te javes, e diten e 7-te, pushoi!
Zoti nuk ka as origjine, as mbarim; prandaj pyetja e prejardhjes nuk duhet te shtrohet fare!
 

CERMENIKASI

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2011
Postime
1,816
Pikët
83
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Nga nji temë hiç asgja dolët në diçka !!-profesor-
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Zoti eshte nje sfere e padefinueshme qe qendren e ka çdokund, periferine askund. Eshte i pranishem ne te njejten kohe (ubiquité) ne gjithe universin e pakufishem qe krijoi brenda 6 diteve te javes, e diten e 7-te, pushoi!
Zoti nuk ka as origjine, as mbarim; prandaj pyetja e prejardhjes nuk duhet te shtrohet fare!Pse dhunon mendimin e lire ?!

Asgje qe nuk eshte pare, nuk ekziston.

E per te qendruar ne teme :
Duke qene qe une s'di asgje, ndoshta edhe ekziston " e padefinueshmja, prania ne te njejten kohe, mungesa e origjines dhe krijimi brenda 6 diteve ( nuk ishin 5 apo 7 )"

Cudi !
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Kjo teme fiks per Merin :p

skisha gje une JOuu
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,289
Pikët
113
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Ma kokolepsi mendjen fare kjo thenie.
 
Anëtar
Jun 12, 2014
Postime
4,971
Pikët
83
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Nuk mund te dish me teper se asgje nga asgje-ja.
Kush e zbuloi ujin e ngrohte?
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,289
Pikët
113
Përgjigje e: Une di asgje nga asgjeja ime ...

Kot pyes se keshtu duke bere asgje mendon ndonje asgje.
A mendon se cdo gje lindi nga asgjeja? Sa e madhe eshte kjo asgjeja qe solli cdo gje? Dhe si asgje qe eshte shume gjera solli ste ben cudi?!!
 
Top