• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

URIME KOSOVË ( 4.4.2021 )... dhe në vazhdim: shkrime politike

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
URIME KOSOVË.jpg

URIME KOSOVË

* Është goxha gjest burrëror ta urosh tjetrin në rast suksesi e fitoreje, pa marrë parasysh mendimin që ke për të … Kështu kam vepruar edhe me qeveritë e mëhershme.

* Urimin që do të bëj tash, nuk po e bëj për dyfytyrësi e për t’i hyrë dikujt në hatër, por për dashurinë që kam për Kosovën, duke shpresuar për një të ardhme të saj sa më të mirë e dinjitoze

Dikush mund të thotë: ku ishe deri sot?

Po ,sepse, tek dje, më 4.4.2021, u qartësua çdo gjë dhe juridikisht bëmë shtetin. Tash kemi: kryetaren e shtetit, kryeparlamantarin dhe kryeministrin e shtetit.

Paraprakisht, përzemërsisht uroj të gjithë simatizuesit e VV, listës së Vjosës dhe të Mimozës për fitoren e madhe: DREJT dhe KREJT.

Kosovën dhe Qeverinë, në këtë rast e presin detyra shumë të rëndësishme, të cilat uroj t’i realizojnë:
lufta me pandeminë, ekonomia, shëndeti, korrupsioni, shkapja e shtetit, gjyqësori, shkolla, siguria, mirëqenia njerëzore,…,
mbi të gjitha, ruajtja e raporteve të mira me miqtë ndërkombëtarë: USA dhe BE, ndërkaq detyrë mbi detyra - detyrimisht, kjo qeveri ka atë që po e kërkon faktori ndërkombëtar: dialogu me Serbinë.

Për dallim nga herët tjera, këtë herë do të bëhem i durueshëm nuk do të flas si dikur, por për një muaj ditë do të pres dhe pastaj të jap mendimin dhe vlerësimin tim.

Uroj veten: ishalla pas një muaji do të shkruaj vetëm shkrime të mira për mirëqenie e përparim në Kosovë!

Nga forumi, uroj: @Fshatari -n, @Pirati -n, @TerraN -in dhe të gjithë simpatizuesit e VV, listës së Vjosës e të Mimozës!
Urime fitorja!
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,106
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Urime Demke ... Urime Kosove dhe me kembe te mbare .

Ps ..Po I kursej te tjerat sot .😆
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,952
Pikët
113
E ke nje dislike te modhe edhe heren qeter qe ta mesosh qe nuk shkon njehere shaj tani kthehu e uroj, se i bie te te thone o hipokrit, neve na gjete te na mashtrosh 🤭🤔😂

Jo nje muaj, po kurre mos shkruaj te politika se ja ke huqen. Me mire fergoj gjeze e gjizat te tema jote ``fumato``
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
E ke nje dislike te modhe edhe heren qeter qe ta mesosh qe nuk shkon njehere shaj tani kthehu e uroj, se i bie te te thone o hipokrit, neve na gjete te na mashtrosh 🤭🤔😂

Jo nje muaj, po kurre mos shkruaj te politika se ja ke huqen. Me mire fergoj gjeze e gjizat te tema jote ``fumato``
* ishalla ma ban zoti të jem me ta, pas veprave të tyre. hë për hë e dini të gjithë mendimin tim për ta.... hahahahah
Për të mirën e Kosovës, sikur ky të ishte edhe vetë Vucici do të bëhesha me të. hahahahah
* thashë do të pres, se nuk i dihet geze gjizes!

Urime, Pirati, urime!
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,715
Pikët
113
E ke nje dislike te modhe edhe heren qeter qe ta mesosh qe nuk shkon njehere shaj tani kthehu e uroj, se i bie te te thone o hipokrit, neve na gjete te na mashtrosh 🤭🤔😂

Jo nje muaj, po kurre mos shkruaj te politika se ja ke huqen. Me mire fergoj gjeze e gjizat te tema jote ``fumato``
sdo flasi nje muaj per kosoven ama nuk premtoi gje qe te mos angazhohet fort ketej drinit per corben e vjeter 😁😁😁
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,258
Pikët
113
Detyre mbi detyra nuk eshte dialogu me serbine.
Republika e Kosoves nuk ka kurfare detyrimesh ndaj BE per aresye se BE nuk e njehe shtetin e Kosoves. Ne agjenden e Qeverise fuqiplote legjitime te sovranit kosovar, dialogu ze vendin e 7-te dmth detyra e fundit. Le te shkojne ne te s'ames legenat qe konsiderojne si detyre mbi detyra dialogun me skerdhatat kriminele te serbise. Kosova nuk eshte anetare e BE : çfare detyrimesh paska ndaj kesaj organizate ?!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Detyre mbi detyra nuk eshte dialogu me serbine.
Republika e Kosoves nuk ka kurfare detyrimesh ndaj BE per aresye se BE nuk e njehe shtetin e Kosoves. Ne agjenden e Qeverise fuqiplote legjitime te sovranit kosovar, dialogu ze vendin e 7-te dmth detyra e fundit. Le te shkojne ne te s'ames legenat qe konsiderojne si detyre mbi detyra dialogun me skerdhatat kriminele te serbise. Kosova nuk eshte anetare e BE : çfare detyrimesh paska ndaj kesaj organizate ?!
Jo ka rënë në 4 e pastaj në 3... besoj të kujtohet.
Jo detyrë mbi detyra, por obligim e kanë, e dialogu i bie: o kanë për të pranuar asociacionin e komunave, o ndarje! zgjidh e merr është gjeza gjiza!
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,952
Pikët
113
Detyre mbi detyra nuk eshte dialogu me serbine.
Republika e Kosoves nuk ka kurfare detyrimesh ndaj BE per aresye se BE nuk e njehe shtetin e Kosoves. Ne agjenden e Qeverise fuqiplote legjitime te sovranit kosovar, dialogu ze vendin e 7-te dmth detyra e fundit. Le te shkojne ne te s'ames legenat qe konsiderojne si detyre mbi detyra dialogun me skerdhatat kriminele te serbise. Kosova nuk eshte anetare e BE : çfare detyrimesh paska ndaj kesaj organizate ?!
Prioritet i prioriteve per Kusov’n eshte te mirret me punet e saja, te qytetareve te saj. Pernime rrote duhet te jete njeriu ti le punet e veta zvarre e te dal kafenese po beje llaf per kodrat.

Nuk kane njerezit dosje, sikur ai gabeli i tu Kalanices qe i bente vrap argatin Vuqes, deri ku po i shkembejme rrespektivisht e don te jete e jotja.

Kosaova 😂 ka ndryshuar bossat, nuk i ka ata qe jane tani duke e mesuar qysh bene lopa e qysh pula, ose ate fytyrejevgun analfabet qe gjuante me duar sahere qe fliste dhe ne çdo dyten fjale riperseriste: euro-atllantike, euro-atllantike e euro-atllantike. 🤔

Ska me epoke te shqipfolesve, qe nga 14 shkurti Kosova mendon, flet dhe vepron shqip ashtu siç mendon populli i saj.

`dance` ``fumato``

 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,638
Pikët
113
Republika e Kosoves nuk ka kurfare detyrimesh ndaj BE per aresye se BE nuk e njehe shtetin e Kosoves.
fshataro, qenke ne gjume mo, po si more nuk e njeh, vetem spanja nuk e njeh, per shkak te çeshtjes se saj te brendeshme, katalonjes,
europa javen qe kaloi aprovoi liberalizimin e vizave 3 mujorshe me kosoven, me nje kusht, qe antaret e saja te vendosnin vete per kete gje,
pra tani i duhet vete ministrise se jashteme te kosoves, te hyje ne bisedime me 28 antaret e EU,
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
E ke nje dislike te modhe edhe heren qeter qe ta mesosh qe nuk shkon njehere shaj tani kthehu e uroj, se i bie te te thone o hipokrit, neve na gjete te na mashtrosh 🤭🤔😂

Jo nje muaj, po kurre mos shkruaj te politika se ja ke huqen. Me mire fergoj gjeze e gjizat te tema jote ``fumato``
Se kam thënë për 1 muaj free me politikë, por tash e lexova me vëmendje këtë. Vjosën, mbesën nuk e kam sharë kurrë.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,952
Pikët
113
Se kam thënë për 1 muaj free me politikë, por tash e lexova me vëmendje këtë. Vjosën, mbesën nuk e kam sharë kurrë.
mos me votuar a nuk te duket ty sharje? Kjo eshte me shume se sharje. Nuk kishin faj ata drenicaket e forumit qe nuk folshin me ty, Hashimin aty e shkoje me i thene bravo Ramushit te rekes. I joti, qofte edhe krimineli me i qarti prej krejteve 😆 nuk jipet per te huajin, ani per Rrambon. Rrambo eshte si rrota e modhe e traktorit 😂 qe sillet ne midis lloçit, zhalloge me shkronjen zh te zhgl-se.
 
Top