• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vajza egjiptiane pagëzohet me emrin Facebook

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113

Egjiptiani Jamal Ibrahim e ka pagëzuar vajzën e tij të porsalindur me emrin Facebook Jamal Ibrahim.

Siç merret vesh, arsyeja për të vendosur këtë emër për vajzën e porsalindur ka ardhur pas rolit të rëndësishëm që rrjetet shoqërore kanë pasur në organizimin e demonstratave të cilat kanë çuar në rrëzimin e presidentit Hosni Mubarak, i cili ishte në pushtet për më shumë se 30 vjet.

Sipas TechCrunch thuhet se familja dhe fqinjët e Ibrahimit janë mbledhur të shfaqin mbështetjen e tyre të vazhdueshme për revolucionin i cili filloi përmes rrjeteve të ndryshme sociale, duke përfshirë edhe Facebook.

Në anën tjetër, thuhet se vajza e vogël Facebook ka pranuar shumë dhurata nga të rinjtë të cilët ishin shumë të gëzuar për ardhjen e saj në jetë, dhe posaçërisht me emrin e saj unik.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Vajza egjiptiane pagëzohet me emrin Facebook

``14`` sa rehat qe jane ca njerez ...
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Vajza egjiptiane pagëzohet me emrin Facebook

hahahaha Kur te rritet do dali ndonje azgan qe do i thote "Te dua Facebook! A do martohemi bashke?!" haha

Ndryshe duket se eshte vajza qe shenon ndryshimin e mentalitetit te nje vendi tradicjonalisht islamist. Le te shpresojm qe Bota do behet me e mire pas revolucjonit arab!
 
Top