• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vajza killer skandalizon Ameriken

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Trajleri i nje filmi te interpretuar nga Nicolas Cage dhe i financuar pjeserisht nga Brad Pitt, “Kick ass”, eshte ne qender te polemikave ne web dhe skandalizon Ameriken.


Filmi, i percaktuar “red band” (banda e kuqe), pasi teorikisht eshte i ndaluar per te miturit nen 17 vjec, ben fjale per nje vajze vrasese 11 vjecare, e cila luhet nga 13 vjecarja Chloe Moretz.

Nje vajze me gjuhe te ashper dhe te dhunshme, nje “vrasese qe qellon ne fytyre nje burre dhe vret nje tjeter me kamzhik.

Filmi ka ngritur polemikat me te medha per shfrytezimin e te miturve nga ana e Hollywood-it qe prej 1976 kur Jody Foster, edhe ajo 13 vjecare, interpretoi pjesen e nje prostitute ne filmin “Taxi driver” me Robert De Niro.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top