• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Valerio Scanu ka fituar Festivalin e Sanremos

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Valerio Scanu ka fituar Festivalin e Sanremos qe mbylli siparin edhe per kete vit.


Me kengen “Per te gjitha heret”, djaloshi ka arritur te jete fituesi me i ri i festivalit me te vjeter. Talenti u zbulua ne show-n “Amici”, la pas gjithe konkurrentet e tjere, gje qe nuk u prit mire nga publiku.

Fshkellimat filluan ne momentin kur u eleminua Irene Grandi dhe Simone Cristicchi, por shperthimi nga shkallet e “Ariston” ndodhi ne momentin e largimit te Malika Ayane dhe Noemi.

Nino D’Angelo i eleminuar qe ne mbremjen e pare, ka reaguar ashper, duke thene se kualifikime ne finale i treshes Pupo, Emanuele Filiberto e Luca Canonici ishte nje turp i vertete. Reagime te ashpra kane ardhur edhe Kengetare te tjere pjesemarres ne festival.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top