• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vampiri i Twilight, i afërm i Drakulës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
“Vampiri” i Twilight, Robert Pattinson, përvëçse është i përshtatshëm për rolin, në realitet është një i afërm i largët i Vlad III, Drakula që frymëzoi romanin e Bram Stoker.


Lajmin e ka bërë të ditur TheWrap.com, duke iu referuar Ancestry.com, që ka kryer një kërkim mbi pemët gjenealogjike të Pattinson dhe vampirit legjendar.

I lindur në Transilvani, Vlad, i njohur ndryshe edhe si “Vlad ndëshkuesi”, për tre herë ka qenë guvernatori i një rajoni të Rumanisë, nga 1456 në 1462.

Është interesante të zbulosh se vampiri më i famshëm i ditëve tona ndoshta është i afërm i Drakulës, ai që prej kohësh ka frymëzuar të gjithë librat për vampirët”, është shprehur gjenealogjistja, Anastasia Tyler, duke shtuar se “është gjithnjë e vështirë të thuash se çfarë transmetohet nga prejardhja e gjakut”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top