• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Varri në Serbi: Në vend të fotos së nënës - lopa!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Beograd, janar – Se serbët nganjëherë kanë ndjenjë shumë të çuditshme për humor të zi, konfirmon edhe varri në një varrezë në periferinë e Beogradit, Vërçin.
Një familje ka ngritur një pllakë përkujtimore për babanë Sava, ndërsa në vendin ku duhej të ishin të dhënat për gruan e Savës, nënën e dy vajzave, është gdhendur lopa!
Edhe pse gazetarët e të përditshmes serbe “Kurir” nuk arritën të kontaktojnë me dikë që njeh familjen e shpërmendur, për të kuptuar se pse në pllakën përkujtimore gjendet lopa. Fshatarët, të cilët jetojnë në afërsi të varrezave dhe që dinë për rastin, kanë mendime të ndryshme.
Disa prej tyre thonë se Sava i pëlqente shumë çokollatat “milka” dhe për këtë fëmijët vendosën t’i “përgjigjen”!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Varri në Serbi: Në vend të fotos së nënës - lopa!

lol kto me te trash njerz qe jan s'ka ....:)

Бог Да Го Прости....Амин
 
Top