• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vazhdoni kengen

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Une do nis disa vargje te nje kenge te njohur shqiptare,
ju vazhdoni me disa vargje te tjera, e keshtu me rradhe.
Kush ngec nis nje kenge tjeter (shqiptare) dhe procedohet si ne fillim.

Merita Halili - Lule T'Bukra Ka Tirona


Lule t'bukra ka Tirona
na i mush rruget plot me ere,
moj esmere, moj ku t'ka lala
merrja konges dhe nje here,....
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
mos më rri i deshperu
e jam e jotja, prap te du.

Rreth e qark baçes ju solla
për me t'pa moj bukuri
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
nji tuf lule moj për ty mblodha
si kujtim për dashuri,
mos më rri i deshperu
jam e jotia, prap te du.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Trandafil moj te vjen era
ti na mbush me dashuri,
unë ty moj te pelqeva
ditë e nate mendoj për ty,
mos më rri i deshperu
jam e jotia, prap te du.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
100 Vjet Pa Ty" nga Mentor Kurtishi


Qka pom vyn pranvera
dhe kjo pasuri
kur humba ma tshtrejten
hej hej hej
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Vazhdoni kengen

nuk e di ate kengen don_zhuan.
po filloj nje kenge tjeter

Moli - Mu Ke Guri Qe Bon Xixa

Arabaëi, arabaëi
era jote ë'na kenaqi (2x)
Arabaëi ku......ë
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Vazhdoni kengen

..........Kombinat!
Arabaçi ...... kuë
..........New York!
Arabaç ku ishe mrom.....ë
Rruge me rruge o ne Tirone
Arabaçi ...... kuë
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Vazhdoni kengen

...... ke shoqnia dhondrit!
Arabaëi...... kuë
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Arabaci ku ishe mbreme
ne nje anen o m oj te nje lendineee trendeline moj trendeline
njera qendiste o moj shamine trendeline moj trendeline
tjetra fliste o per dashurine trendeline moj treendelineee
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Vazhdoni kengen

Ti me je si nje sorkadhe
zemren se ç'ma more fare
zemren se ç'ma more fare oo po une i mjeri....
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
nje dite te bukur maji une te takova
Tek po riju ulur nen nje hijeeeeeeeeeee
Lulet e majit per ty i ...........:p
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute

Por tani je vyshkur më s'ke erë
Lulet e tua ....:)
 

Rock'erka

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 20, 2010
Postime
95
Pikët
0
Vendndodhja
Kosovë/Gjilan
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

Nuk je lulja e bukur e ditës së majit
Por je lulja e këngës sime të vajit.
Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria.
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S'mendoje tjetër, veçse për ëndërrime.
Por tani je vyshkur, më s'ke erë
Lulet e tua për mua s'kanë më vlerë.
Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime.
 

Rock'erka

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 20, 2010
Postime
95
Pikët
0
Vendndodhja
Kosovë/Gjilan
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

po vazhdoj ni kong tjeter ......


Elita 5 - Simfonia e detit

Mjegullojne ngadale
Kujtimet e mia
Dal prane detit
Dhe me mbyt vetmija

(2 here)
Me kitare ne duar
Bej dy-tri fjale
Me kaltrine e detit
Du per t'u ç'mall
.....
 

Rock'erka

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 20, 2010
Postime
95
Pikët
0
Vendndodhja
Kosovë/Gjilan
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

po vazhdoj ni tjeter kong....


TROJA - Mbretnesha Kohë

Mbretnesha kohè dje boll mir na tregoj,
tha neser per neve shum ftoft ka me kan ,
nese t'bardhen prej te zezes na sot nuk dina me nda,
tha neser as shiu nuk munet me na lag..
......
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

...........Mretnesha kohe dje boll mire na tregoj,
tha neser per neve ndryshe ka me kan,
Nese nyjen para syve na sot nuk dojna me zgjidh,
tha nese kjo nyje n'fyt ka me na u lidh.

Mos rrnoni ma si hije, mos rrini ma pa drite,
mos fleni mos i leni, hi syve me ju qit,
Mos leni ma me ndodh, qysh ka ndodh deri tash,
mos fleni mos i leni se koha nuk kthehet mbrapsht.

......ELITA 5 ..Me Kujtohen Castet Tona

S'e trogava und dashurinë
Tani shpirti po m'vajton
Zemra ime shum e mërzitur
Vazhdimisht ty po t'kërkon

Më kujtohen çastet tona (2x)
Që së Bashku ne i ndam
Edhe lumturinë
Që ne të du e pam
......
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

:O

....-pis- ``Ec``

vazhdim

Se ashtu u mendova
Nuk e di as vet
Tani kur mendoj për ty
Mendohem me t'vërtet

Më kujtohen çastet tona (2x)
Që së Bashku ne i lam
Edhe lumturinë

Alban Skenderaj - Kur fjalet mungojne

Ti
Ulur ne nje stol e vendosur shikon
Ti
Me dyshimet e tua qe vete i ndihmon.

Heshtja lehte te pushton
Dhe fjalet e ndjera ste vijne
Ndoshta nje krenari te kote
Kerkon ti te mbrosh me veshtrim.

Pastaj embel me shfaqesh papritur
Dhe me gjen te papergatitur
Doren ma merr dhe fort ti ma shtrengon
Me e forta ndjenje e arritur. ...
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Vazhdoni kengen

you don't find the strength
to look me in the eye
Ndihem i vetmuar kur jemi te dy.
 
Top