• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vdekja e "hekurudhave" shqiptare

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
6,510
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Përgjigje e: Vdekja e "hekurudhave" shqiptare

Shqiperia sipas teje do ishte mire te rrinte me parafabrikatet e xhaxhit enver? Ca thu amon. Une problemin nuk e shoh ke gradacelat apo qendrat komerciale sepse ato sjellin punesim. Une problemin e shoh tek dendesia e ndertimeve per banim ,tek menyra si eshte ndertuar duke mos rrespektuar planin urbanistik ..etc.
Se ku lexova diku qe Brukseli dendesine per cdo 1 km e kishte 6 mije banor ,ndersa Tirana e ka diku ke 24 mije banor per km. Kjo eshte e frikshme per mu ,dhe jo gradacelat qe ne gjithe tironen jane laj thaj 3 cope , Hotel Plaza (TID) ,Green tower qe ka ngel karabinar e paperfunduar dhe kulla e stadiumit. Tjerat jane ndertime qe nuk hyjne tek gradacelat. Pra le ti ndajme gjerat se nga ku na vjen e keqja dhe mos flasim tym ne ajer kot.

Sa per pjesen tjeter pastaj per rruget ,infrastrukturen ,hekurudhat ndajme te njejtin mendim!
Une ju referova gradacelave duke aluduar edhe per ndertime te tjera qe kane betonizuar lulishte e parqe.
Qendrat tregtare jane ca mullare betoni qe kane falimentuar por koston e tyre do e paguajme ne , ju kujtoj ketu citypark.
A nuk eshte me duhura te ndertosh rruge dhe hekurudha ne cdo cep te Shqiperise!?
Harrove te citosh kullat qe do ndertohen tek etc, mbrapa 15 kateshit, mbrapa stadiumit tek ish vilat e makut apo ata tek ish teatri qe po thuhet ne ppp e famshme etj etj.
Jane kulla qe zaptojne parqe dhe nuk kane te prespektive hotelerie sepse dhe ata ekzistuese jane ne kaos ekzistencial.
Shqiperia nuk eshte vetem Tirane-Durres apo ndonje shteg andej nga Vlora por edhe Rubiku, Kukesi e Kelcyra etj etj.
 
Last edited:
Top