• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vdes kompozitori i James Bond

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Kompozitori John Barry, i njohur për punën e tij në Born Free, Midnight Cowboy dhe filmat e James Bondit, ka vdekur në moshën 77-vjeçare nga një atak në zemër, njoftoi BBC.

Puna e tij është shpërblyer me pesë cmime Oscar, derisa ka marrë edhe bursën Bafta më 2005.

Ai kompozoi 11 filma të Bondit, duke përfshirë “From Russia With Love”, “Goldfinger” dhe “You Only Live Twice” dhe zëri i tij ishte shumë vital në formësimin e karakterit.
 
Top