• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vdes poligami, kishte mbi 100 gra dhe 200 femije ne Facebook

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Eshte ndare nga jeta thuajse 100 vjec. Per te ndertuar pemen e tij gjenealogjike eshte krijuar ne facebook nje paqe interneti e posacme.

«Nese je nga familja e Akuku ju lutem bashkohu me ne dhe na trego dicka per veten. E bejme kete per te bashkuar gjithe te afermit tane tok»: ja si paraqitet ne facebook faqja e nje prej familjeve me te medha te botes: ajo e Acentus Akuku, me mire me thene “Danger Akuku”, 100-vjecari kenian qe vdiq ne fillim te tetorit dhe ka koleksionuar ne jeten e tij te gjate 100 gra dhe mbi 200 femije dhe nje numer niperish dhe sterniperish te panjohur.

Per kete arsye nje nga niperit, Nickson Manzo, ne 2009 provoi te krijonte pemen gjenealogjike te familjes Akuku, e vuri ne facebook, duke kerkuar deshmitare, numra telefoni apo e-mail te familjes.

Sic tregojne CNet, shume nga femijet e tij sot jane doktore, inxhiniere, avokate, nderkohe qe nga 100 grate e tij (e para u martua ne 1939 dhe e fundit ne 1992), 12 kane vdekur. Poligamia eshte dicka e lejuar ne Kenia, por historia e Akuku eshte terheqese edhe per grate e intervistuara nga shtypi lokal.

Nje nga grate, numri 13, tregon per Daily Nation: «Edhe pse ishim shume, asnjera nuk kishte ndjesine se mudn te ishte me pak e favorizuar. Mund te binte ne dere ne mesnate, dhe sikunder vizitat ndodhnin rralle, ne ishim te lumtura ta prisnim».
 

ardi ht

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 17, 2010
Postime
1
Pikët
0
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Vdes poligami, kishte mbi 100 gra dhe 200 femije ne Facebook

haha
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Vdes poligami, kishte mbi 100 gra dhe 200 femije ne Facebook

hajt nxhenet ishalla, ma ftofi ki 100 gra une dy jo nuk eshte e drejte kjo lol
 
Top