• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Versioni eksperimental IE9 së shpejti

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompania Microsoft po i afrohet paraqitjes së versionit eksperimental të Internet Explorer 9, që është hapi i saj më i ri për të kthyer pjesëmarrjen e humbur në tregun e shfletuesve të internetit.
Gjatë një takimi i cili është mbajtur muajin e kaluar, njëri prej drejtorëve ekzekutiv të Microsoftit, Kevin Turner, ka përmendur se sipas planit versioni beta i IE9 do të duhej të paraqitej gjatë shtatorit të këtij viti.

Ajo që tani për tani dihet është se shfletuesi i ri do të karakterizohet me mbështetjen për përshpejtim harduerik dhe HTML5.

Kompania po ashtu ka përmirësuar dukshëm edhe ‘makinën’ e tyre JavaScript engine, që është një karakteristikë e cila shpesh përdoret gjatë krahasimit të shfletuesve të internetit, por edhe për segmentin në të cilin IE po mbetet prapa rivalëve të tij më të mëdhenj.
 
Top