• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Manekinia gjermane Veruschka von Lehndorff ndali frymën e shumë burrave në vitet e 60-ta. Sot ajo është 71 vjeçe, por përkundër moshës ajo shpesh del në pistat e modës.
Veruschka von Lehndorff ka qenë njëra prej modeleve më të kërkuara në vitet e 60-ta. Megjithatë, ajo më 1975 u largua nga industria e modës, edhe pse kohë pas kohe paraqitet nëpër revy mode, si modele mysafire. Kësaj radhe shëtiti në pistën e modës gjatë Javës së Modës në Londër dhe dëshmoi se mosha për të nuk paraqet problem fare.

Vitet kanë lënë gjurmët e veta, nuk mundi t’i fshehë rrudhat në fytyrë, as shenjat e pleqërisë, por Veruschka 71 vjeçe megjithatë dëshmoi se është në formë të shkëlqyeshme dhe është krenare me trupin e saj. E veshur me një fustan të thjeshtë ngjyrë ulliri, me një zbukurim të madh në kokë, Veruschka me krenari doli në skenë për të paraqitur koleksionin e ri të Gilesit për sezonin pranverë/verë 2001.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Kush e di sa leke shpenzon ajo per te qendruar ne forme. Edhe Madona qe duket aq e mbajtur shpenzon miliona dollare per te patur pamjen qe ka sot. ;)
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

dikur


sot
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,098
Pikët
113
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Deri tani, nga brezi i kesaj mbahen akoma Raquel Welch, Sofia Loren dhe Jane Fonda. Te bukura kane qene te reja, perseri te bukura duken te vjetra.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,529
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Deri tani, nga brezi i kesaj mbahen akoma Raquel Welch, Sofia Loren dhe Jane Fonda. Te bukura kane qene te reja, perseri te bukura duken te vjetra.
Sot te thajne piten zogeza te njoma, kush merret me pula rrjepse -qesh--qesh--qesh-
cit: vajte ti plakeeee, u thave e u fishke, si oshafke me je bere….:d


 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Se si hyra këtu, nuk e di as vetë, pro duke kërkuar dicka nga kultura kur doli kjo. Të ia lëshoj një sy - thashë.
Në postimin e parë asnjë foto. U bëra kureshtar të shihja cila është ( e vogël a e madhe ) ... ndaj thashë: unë pashë, le ta shohin edhe të tjerët.

Po e sjell edhe ndonjë foto tjetër:

 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Deri tani, nga brezi i kesaj mbahen akoma Raquel Welch, Sofia Loren dhe Jane Fonda. Te bukura kane qene te reja, perseri te bukura duken te vjetra.
Të kam thënë edhe një herë: kishe njohuri nga lëmi i kinematografisë.
Kam një pyetje: po mundohesha ta gjeja se cila artiste është me nofkë ( gjithnjë mendoj se Raquel Wellch ka tjetër emër, por nuk po më kujtohet ) dhe cili ësht¨eemri i saj i vërtetë.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,098
Pikët
113
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Cher eshte me nofke.
Ti ke pare ndonje film me te? ose me jep ndonje hollesi. Se Rakela nuk eshte.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Cher eshte me nofke.
Ti ke pare ndonje film me te? ose me jep ndonje hollesi. Se Rakela nuk eshte.
Jo një kohë kam parë shumë filma të këtyre aktoreve, por e di se një ndryshe e ka emrin.
hë, më duket një aktore norvegjeze, natyrisht, afërsisht e kësaj gjenerate.?
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,098
Pikët
113
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Kim Novak? Qe ka luajtur Vertigon e Hitchcockut.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

S'di pse më është ngulitur në mendje se njëra nga këto dyja duhet të jenë: o Raquel Welch, o Jane Fonda!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,098
Pikët
113
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Asnjera nga ato qe thua ti nuk eshte. Por do e gjejme. :)
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,529
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Manekinia gjermane Veruschka von Lehndorff ndali frymën e shumë burrave në vitet e 60-ta. Sot ajo është 71 vjeçe, por përkundër moshës ajo shpesh del në pistat e modës.
Veruschka von Lehndorff ka qenë njëra prej modeleve më të kërkuara në vitet e 60-ta. Megjithatë, ajo më 1975 u largua nga industria e modës, edhe pse kohë pas kohe paraqitet nëpër revy mode, si modele mysafire. Kësaj radhe shëtiti në pistën e modës gjatë Javës së Modës në Londër dhe dëshmoi se mosha për të nuk paraqet problem fare.

Vitet kanë lënë gjurmët e veta, nuk mundi t’i fshehë rrudhat në fytyrë, as shenjat e pleqërisë, por Veruschka 71 vjeçe megjithatë dëshmoi se është në formë të shkëlqyeshme dhe është krenare me trupin e saj. E veshur me një fustan të thjeshtë ngjyrë ulliri, me një zbukurim të madh në kokë, Veruschka me krenari doli në skenë për të paraqitur koleksionin e ri të Gilesit për sezonin pranverë/verë 2001.
meqenese qenka ne forme kaq te shkelqyer, ta harroje qe do ti liroj vendin ne autobus….:p
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

e Yoko, Yoko. As përgjigje dhe, as vetë erdhe!!!

Do kete veshur pantallona e shkreta qe te hiqet si burre per te mos u ngacmuar nga burra te tjere.El
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,881
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Re: Përgjigje e: Re: Përgjigje e: Veruschka është 71 vjeçe dhe në formë të shkëlqyer

Do kete veshur pantallona e shkreta qe te hiqet si burre per te mos u ngacmuar nga burra te tjere.El
S'e paske kuptuar drejt YOKO-n. Ajo pantollonat i ka veshur në shenjë proteste, kundër disa "burrave" që janë më gra se gratë, bile edhe më "të ligj" se gratë liga e që e kanë ndyrë gjininë fisnike të grarisë duke u thënë: unë s'dua t'i përkas klasës ku keni rënë ju!
 
Top