• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vesa Luma ka bërë kurs karateje

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një udhëtim me këngëtaren Vesa Luma, nga Prishtina në Tiranë, ku ajo shkeli për herë të parë kur ishte 11 vjeç…përshtypjet, emocionet…


Më tej, spektakli maratonë “Ethet e së premtes mbrëma”…Shumë kujtime. Dhe sot ndodhet në atë pikë, që jetën e ndan mes dy kryeqyteteve shqiptare. Madje sot ndodhet pikërisht në Dhërmi për të shijuar plazhin shqiptar.

Por, në këtë intervistë për faqet verore të “Gazeta Shqiptare”, Vesa rrëfen dhe ëndrrat e saj, dëshirat, arritjet, marrëdhëniet me familjen, si dhe zbulon disa sekrete të saj; për shembull, kush do ta mendonte që kjo vajzë e brishtë dhe kaq e ëmbël dikur, pasi ndoqi shkollën për flaut e më tej kurset e vallëzimit, të bënte edhe kurs për të mësuar sportin e karatesë.

Po, po, Vesa Luma di shumë mirë karate! Megjithatë, deri më sot e ka ushtruar për kënaqësi, pasi askush nuk e ka vënë në atë pozitë që ajo të vërë në funksion teknikat e këtyre arteve marciale.

Për më tepër, le të shijojmë së bashku këtë rrëfim të këndshëm me bukuroshen, që edhe këtë verë na ka falur një hit të mrekullueshëm siç është kënga “Amanet!Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Elssa

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 27, 2010
Postime
39
Pikët
0
Përgjigje e: Vesa Luma ka bërë kurs karateje

euu e pa besushme kjo cfare trupi ka te deformune, pse nuk ushtron pak ta humb barkun :D
 
Top