• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vetëvritet aktori Llazi Serbo

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Aktori i njohur i kinematografisë shqiptare Llazi Serbo, ndërroi jetë paraditen e sotme.


Ai u gjet nga një koleg në banesën e tij ku jetonte i vetëm. Policia beri te ditur se vdekja ka ndodhur për shkak të vetëvrasjes me një armë gjahu që aktori mbante në banesën e tij.

Llazi Serbo ishte 62 vjec dhe prej disa kohësh vuante nga depresioni.

Vitin e kaluar ai u vlerësua me cmimin nderi i Qarkut të Korcës, ndërsa me herët kishte marrë edhe titullin “Artist i merituar”. Llazi Serbo e ka nisur karrierën e tij artistike me dramën “Njolla te Murme”, ndërkohë qe do te arrinte ne 100 numuri i roleve te ketij artisti te madh, në skenë dhe në ekran.

Ai njihet per rolin e spikatur te komandantit gjerman ne filmin “Nusja dhe Shtetrrethimi” ne vitin 1978, gjithashtu edhe per rolin e Dalanit te “Yjet e neteve te gjata” ne vitin 1972 apo roli i Kreshnik Martinit ne filmin “Operacioni i zjarrit” ne vitin 1973. Nder filmat me te spikatur ne jeten e tij artistike jane edhe “Kush vdes ne kembe” ne vitin 1985 dhe “Asgje nuk harrohet” ne vitin 1986./tch/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top