• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Video - dokumentarë nga fshatra të ndryshme të Shqipërisë ...

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Nikaj-Mërtur i Tropojës, fshati me dinjitet që mbijetoi në çdo epokë - Fshatrat e Shqipërisë

 
Last edited:

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Malësitë e Librazhdit, prezantojnë Shqipërinë e mrekullive në Fushë Studën - Fshatrat e Shqipërisë


@gladiola , @Besoja eni këtu SHPEJT se është nga krahina juaj!
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
26,303
Pikët
113
Pamje fantastike e Urës së Mesit në Shkodër

NgaMedia
5 orë me pare

0
Pamje fantastike të Urës së Mesit në Shkodër, i sjell arkitekti i njohur Besnik Aliaj në profilin e tij në facebook.
Ura e Mesit është ndërtuar në vitin 1770. Ura ngrihet përmbi lumin Kir dhe lidh krahinën e Drishtit e të tjera zonë përrreth me Shkodrën.
ura emesit katwr

ura e mesit tre

ura e mesit 2

ura e mesit

lumi i kirit

lumi i kirit 2
mbishkoder
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,229
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Janë fshatra me rrënjë e tradita, komunizma i bëri përshesh por sojlliu mbetet sojlli... ku ka rrjedhur do pikojë..


Unë.... Çam Margëlliçi nga Vlora
Kam respekt për çamët. Kam pasur një mik çam ( nga Tirana ) këtu në Danimarkë.
Pati përjetuar shumë peripeci ... Qeshë munduar t'i ndihmoja / natyrisht me fjalë ). Ai e kishte dëgjuar atë që kisha thënë në një TV danez dhe pastaj më mori në telefon dhe më falënderoi...

Ja si trajtohen çamët edhe sot e kësaj dite ( që në komunizëm edhe sot.... )

 
Top