• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vidhen pese kryevepra pikture

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Vjedhje 500 milione euroshe ne Paris; 5 kryevepra te artit, nga pese artiste te medhenj Pablo Picasso, Henri Matisse, George Braque, Amedeo Modigliani e Fernand Léger,jane vjedhur gjate nates nga muzeu i artit Modern ne kryeqytetit francez.


Vjedhja u zbulua mengjesin e sotem, perpara hapjes se portave te nderteses per vizitoret. Pergjegjesit e sigurise gjeten xhama te thyer.

Sipas burimeve hetimore, nje person i maskuar duket ne imazhet e telekamerave te sigurise, nderkohe qe po punohet per identifikimin e tij.

“Eshte nje vjedhje naive, behet fjale per budallenj”,Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Vidhen pese kryevepra pikture

“Eshte nje vjedhje naive, behet fjale per budallenj”,
Vjedhje naive? Të marrësh 5 kryevepra që arrijn shumën 500 mln €? Nuk e di, po dita ditës sa më shumë lexojë artikuj gazetaresk bindem që "GAZETARIA" ka vdekur dhe me një fund të dhimbshëm duke u përqafuar nga injoranca dhe budallalliku...
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Vidhen pese kryevepra pikture

Madness : Me ate shprehje, ndoshta kane pasur parasysh se, nuk do mund te shiten ato vepra per qellime fitimi nga vjedhesi....ndoshta pas 50 vjetesh po.

Sidoqofte "naive e budallenj " jane treguar ata qe jane "Sistemi i Sigurise" !!!!
 
Top