• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Virusi me i tmerrshem ne gjithe bote "666"

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Gjithcka ndodhi ne France kur nje operator u gjet i vdekur perpara ekranit te komjuterit te tij personal nga nje hemoragji e pa zakonte ne tru.Ne fillim gjithcka u mendua si nje mbingarkese, ose nje mbi lodhje e munshme mendore, por ekspertiza mjekoligjore vertetoj te kunderten i riu ishte ne kushte optimale fizike dhe nuk kishte asnje patologji te munshme kardiovaskulare, nuk gjeten as shenja helmimi apo goditjesh me mjete te forta, ata ariten ne perfundimin "Hemoragjia ka nje shkak te jashtem". Eksperte nga i gjithe vendi erdhen per te egzaminuar vendin e krimit dhe ariten ne perfundimin se shkaktar per vdekjen e te riut 22 vjecar ishte nje virus informatik, me emrin apokaliptik "666".

Gjithcka u izolua dhe ceshtja i kaloj ne dore agjenteve te sigurimit kombetar. U thiren ekspertet me te medhenj te fushave informatike, elektrike, inxhenieri elektronike dhe specialiste te teknologjive te avancuara. Ekspertet kete rast e shpjeguan ne kete menyre:
Ne ekranin kompjuterik njesoj si ne ekranin e kinemase apo ate televiziv, kuadrot
ndryshojne me frekuence fikse 24 Herc (24 kuadro per sekonde). Sipas specialisteve 666-ta jep ne ekran 25 Herc, domethene nje kuader me shume nepermjet te cilit perfitohet nje kombinim i vecante ngjyrash. Kombinimi i ngjyrave ndryshon treguesit kryesore te veprimtarise jetesore te njeriut. Perceptimi i pavetedijshem i pamjeve te ndryshueshme shkakton crregullim te punes se zemres dhe tensioni arterial i gjakut brenda nje segmenti te vogel kohe here ritet dhe here ulet ndjeshejm. Ngarkesa mbi enet e gjakut ndryshon vazhdimisht e cila con dhe ne nje crregullim hormonal deri ne ate pike sa krijohet nje rezonance hemostatike midis eneve dhe presionit te gjakut e cila brenda pak minutash shkakton plasjen e eneve te gjakut ne tru duke shkaktuar nje hemoragji endokraniale vdekjeprurese.

Virusi 666 u vleresua nga ekspertet si virusi me i aritur deri me sot. Askush nuk e di se si arrihet ky kombinim djallezor ngjurash, mendohet qe 666-ta te jete trashiguar qe nga kohet e lashta pasi pervec kombinimit te frekuences se ngjyrave jane gjetur dhe simbole antike te cilat sipas studjuesve bejne pjese ne disa rite antike te hipnozes, gje e cila nuk dihet nga asnje nga Hacker-at e sotem. Por ajo qe shqetesonte me shume ekspertet ishte qe 666 perdorte sistemin Binar (2 shifror) te sotem te rrjetit informatik por kombinimet i bente ne nje gjuhe ende te panjohur Hekza (10 shifror).

Virusi nuk u arit te izolohej pasi ai arrinte te ndryshoje forme duke u shumuar sipas nje rregulli te caktuar dhe sa here qe izolohej ne nje harduer pa dalje ai vetshkatrohej.
Masa e vetme qe u mor kunder tij qe marveshja midis sigurimit nderkombetar dhe
kompanive me te medhaja te ndertimit te harduerve per te shmangur ndryshimin e frekuences ne monitoret LCD dhe PLAZMA e cila do te siguroje mosshfaqien e 666-tes ne masen 25%.

Askush nuk e di se ku ndollet 666-ta dhe se kur do te dale perseri ne skene, por mendohet se ai vepron ende dhe mer pjese ne nje sere vrasjesh te cilat sigurimi informativ i mban teper sekret, ose eshte thjeshte nje arme lufte ende ne fazat fillestare te testimit.
 
Top