• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vozitën biçikleta lakuriq nëpër mbarë botën

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy


Ditën botërore të vozitjes së biçikletës lakuriq e shënuan mijëra njerëz pa rroba në mbarë botën, ndërsa qëllimi i tyre ishte ngritja e vetëdijes për shfrytëzimin e transportit “të gjelbër”, si dhe për t’ua përkujtuar shoferëve të automobilave se duhet të kenë më shumë kujdes ndaj biçiklistëve edhe kur kanë rrobat veshur.
Prej Madridit deri në Zaragoza në Spanjë, si dhe prej Londrës deri në Edinburgh, në Britaninë e Madhe biçiklistët lakuriq tërhoqën vëmendjen e kalimtarëve.

Edhe pse e tërë ngjarja që mbahet që gjashtë vjet me radhë ka një porosi serioze, në grumbullin e biçiklistëve kishte edhe të atillë, të cilëve u pëlqen ndjenja e diellit në prapanicë derisa u japin pedaleve.

Në Brishton ishin grumbulluar rreth 1000 biçiklistë lakuriq të të gjitha moshave të cilët filluan protestën e tyre paqësore kundër varshmërisë nga nafta. Policia në Sussex tha se e tërë ngjarja kaloi pa incidente. /Telegrafi/
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Vozitën biçikleta lakuriq nëpër mbarë botën

edhe keto na shpifen pune e madhe qe do thyen rekord ika aman the qafen
 
Top