• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vrasin vajzën për t’u pasuruar

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
India bëhet përherë e më shumë një vend ku jeta e njeriut ka shumë pak vlerë dhe ritet fetare të zonave të prapambetura nuk kursejnë madje as fëmijët.


Në rajonin verior të Utar Pradesh nuk është një gjë e rallë që familjet të sakrifikojnë fëmijët për një jetë më të mirë.

Kjo ka ndodhur me një cift që me ndihmën e një magjistari kanë vrarë vajzen e tyre për të kërkuar ndihmë nga qielli.

Policia ka gjetur trupin e pajetë të fëmijës të rrethuar nga lule dhe objekte të tjera fetare.

Trupi ka shënja të theksuara të shkaktuara nga objekte të ngulura. Sipas banorëve, bëhet fjalë për ritin “tantrik” ku një lloj ekzorcisti u premton prindërve se do të bëhen të pasur nëse vrasin vajzën. Prindërit Krishna e Rama Devi, si dhe “shenjtori” Shiv Kumar nuk janë arrestua ende nga policia.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top