• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vrasjet në burgjet greke

Valentina

Super Anëtar
Anëtar
Oct 16, 2014
Postime
33
Pikët
33
Sinqerisht ky eshte nje problem shqetesues. Vrasjet ne burgjet e Greqise. Jane shtuar ne mase. Gjithe kjo urrejtje ndaj Shqiptareve atje... Kush i mbron te drejtat e tyre?? Perse masakrohen ne menyren me c'njerezore ?? Ata kane bere gabime dhe duhet te vuajne gabimin duke marre ndeshkimin sipas ligjit, por dhuna c'njerezore qe ushtrohet ndaj tyre ne burgje eshte e dhimbshme. Shteti yne duhet tu qendroje afer problematikave te te gjithe shqiptareve kudo qe jane. Ambasadat duhet te interesohen gjithashtu dhe shoqatat per fatin e mijerave shqiptareve te cileve u mohoen te drejta me themeltare qe ekzistojne.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,849
Pikët
113
BE zyrtyare dhe NATO masakron shqiptaret. Perse nuk thuhen gjerat sikur jane?!
E kam shkruajtur me siper , mos ngatrrojm Politiken me popullin e thjesht .

Gjerat duhet ti shohesh ne menyre racionale , nqs ndrrimi i emrit si nje kusht ( me aq sa di une ) thjesht nje lloj dominimi mbi Shqiptaret .
Pavarsisht se Populli Grek i sheh Shqiptaret me sy tjeter .

Greku po te shohesh me fakte dhe te dhena manipuluese hyri ne BE , qe me shume solli varferi sesa u ngrit Ekonomikisht .
Nqs marr nje rast ketu, me shume kemi probleme mes njeri tjetrit sesa me vendalinjt .
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,697
Pikët
113
E kam shkruajtur me siper , mos ngatrrojm Politiken me popullin e thjesht .

Gjerat duhet ti shohesh ne menyre racionale , nqs ndrrimi i emrit si nje kusht ( me aq sa di une ) thjesht nje lloj dominimi mbi Shqiptaret .
Pavarsisht se Populli Grek i sheh Shqiptaret me sy tjeter .

Greku po te shohesh me fakte dhe te dhena manipuluese hyri ne BE , qe me shume solli varferi sesa u ngrit Ekonomikisht .
BE eshte grack e qellimshme per te gjithe popujt e BE. Greqia sikur ne bile edhe sikur Gjermania etj eshte imagjinare. CIRK per popujt eshte cdo gje deri sa te na cojn ne therrtore te gjitheve sikur po synohet me genocidin kovid.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,849
Pikët
113
BE eshte grack e qellimshme per te gjithe popujt e BE. Greqia sikur ne bile edhe sikur Gjermania etj eshte imagjinare. CIRK per popujt eshte cdo gje deri sa te na cojn ne therrtore te gjitheve sikur po synohet me genocidin kovid.
Ke nje Fobi per perendimin , me aq sa kuptoj ne shkrimet e tua .


Nje pjese Komunitet jane armiq te vetvetes , ne kemi mani teritoriale . Mu kujtua nje rast, me shume divergjenca kisha me njerzit si puna ime te ardhur sesa me vendalinjt .
Duke marr pashaport Greke disa kane Euforin e te qenurit mbizotrues te zones , pra ligji atij personi i jep fuqi me mbyt njerzit e vet .
Pra kemi nje loj ose dopjo loje nga politikat Greke .

Covidi eshte si genocit per gjithe Boten, pandemia eshte shperndar ne cdo cep te botes .
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,697
Pikët
113
Ke nje Fobi per perendimin , me aq sa kuptoj ne shkrimet e tua .


Nje pjese Komunitet jane armiq te vetvetes , ne kemi mani teritoriale . Mu kujtua nje rast, me shume divergjenca kisha me njerzit si puna ime te ardhur sesa me vendalinjt .
Duke marr pashaport Greke disa kane Euforin e te qenurit mbizotrues te zones , pra ligji atij personi i jep fuqi me mbyt njerzit e vet .
Pra kemi nje loj ose dopjo loje nga politikat Greke .

Covidi eshte si genocit per gjithe Boten, pandemia eshte shperndar ne cdo cep te botes .
Mendoj se konstatimi tend nuk qendron. Nuk kam FOBI per Perendimin. Une kam fobi per SATANIZMIN qe i ka kap dhe kerkon ti zhduki. Per Ameriken e VERTET e jap jeten per shembull. Une kerkoj ti shpetoj edhe popujt e Europes nga gracka e BE qe i kane ngritur. Une jam absolutisht i pari nga shqiptaret qe kam sulmuar Planin Kalergi qe kerkon te zhduk europianet.
Greqia nuk ka egzistuar edhe nuk egziston. Gjermania ka egzistuar dikur edhe Amerika. Ne duhet te perpiqemi ti ri-bejem.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,849
Pikët
113
Mendoj se konstatimi tend nuk qendron. Nuk kam FOBI per Perendimin. Une kam fobi per SATANIZMIN qe i ka kap dhe kerkon ti zhduki. Per Ameriken e VERTET e jap jeten per shembull. Une kerkoj ti shpetoj edhe popujt e Europes nga gracka e BE qe i kane ngritur. Une jam absolutisht i pari nga shqiptaret qe kam sulmuar Planin Kalergi qe kerkon te zhduk europianet.
Greqia nuk ka egzistuar edhe nuk egziston. Gjermania ka egzistuar dikur edhe Amerika. Ne duhet te perpiqemi ti ri-bejem.
BE nuk ishte grack , por nje Ide ose menaxhim i keq .
BE shume vendeve i dha fuqi , disa u zhyten ne mjerim . Svicra s'pranoj te hyj ne BE , jo se e pa si grack por thjesht nuk do te deklaroj hekurosjet .

Mu kujtua nje shoqa ime , pa dashur nje numer gabim dhe shkun leket ne svicer . Sigurimi duke i kerku kesaj llogari dhe krye hajduti duke bo qef ne emer te sigurimit ne svicer .
Pra BE eshte thjesh nje lloj kontrolli si behen levizjet ne EU , se po na behen qen dhe mace milioner lol
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,697
Pikët
113
BE nuk ishte grack , por nje Ide ose menaxhim i keq .
BE shume vendeve i dha fuqi , disa u zhyten ne mjerim . Svicra s'pranoj te hyj ne BE , jo se e pa si grack por thjesht nuk do te deklaroj hekurosjet .

Mu kujtua nje shoqa ime , pa dashur nje numer gabim dhe shkun leket ne svicer . Sigurimi duke i kerku kesaj llogari dhe krye hajduti duke bo qef ne emer te sigurimit ne svicer .
Pra BE eshte thjesh nje lloj kontrolli si behen levizjet ne EU , se po na behen qen dhe mace milioner lol
BE eshte konceptuar si GRACK, dhe si grack funksionoi. Tash popujt jane ne CARK. Zvicra eshte tjeter tregim, Edhe ne Luften e dyte nuk u shpraz as edhe nje fishek. Hap teme per BE dhe sjellim detaje.
Eshte si gracka me komuizmin tone dhe me demokracin tone. Keshtu edhe BE qe dekorat jep te KLAREGIT qe hapur ka programin per zhdukje te europianeve.
Mund te flasim per ndonje detaj?

BE2.jpg
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,849
Pikët
113
BE eshte konceptuar si GRACK, dhe si grack funksionoi. Tash popujt jane ne CARK. Zvicra eshte tjeter tregim, Edhe ne Luften e dyte nuk u shpraz as edhe nje fishek. Hap teme per BE dhe sjellim detaje.
Eshte si gracka me komuizmin tone dhe me demokracin tone. Keshtu edhe BE qe dekorat jep te KLAREGIT qe hapur ka programin per zhdukje te europianeve.
Mund te flasim per ndonje detaj?

View attachment 123702
Luftrat s'kane te bejn me pavarsin apo Lirin, Luftrat jane pushtet dhe perfitime Monetare. Ky i depozistojne Leket ?
Prap po e them ke pak fobi Perendimi :)
 
Top