• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Një 22-vjecare amerikane është shpallur fajtore për vrasje të shkallës së dytë, pasi vrau djalin e saj vetëm 3 muajsh. Foshnja qante pa pushim, ‘duke e shqetësuar nënën e tij”, ndërsa ajo luante në FarmVille.
Për ta bërë të pushonte, Alexandra V. Tobias, ushtroi forcë ndaj bebes, piu një cigare për t’u qetësuar dhe më pas e dhunoi sërish. Sipas nënës, fëmija mund të ketë vdekur si pasojë e përplasjes së kokës në kompjuter. Tragjedia ka ndodhur në 20 janar, por ngjarja është bërë publike këto ditë, ndërsa po zhvillohet edhe procesi gjyqësor.
FarmVille është një lojë në rrjet social, që simulon jetën e fshatit, mes kultivimit të zarzavateve, frutave dhe rritjes së kafshëve të fermës. Ashtu sikurse ka ndodhur edhe në të kaluarën, ka njerëz që varen aq shumë nga lojërat kompjuterike, sa bëhen të dhunshëm në ambientet familjare.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

:O :O ncnc sa i cmendur paska qen
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,273
Pikët
113
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Edhe ketu ndodhin here pas here.
Nuk mund ta imagjinoj nje (nene i thenshin) tja perplasi bebes koken mbas murit:confused:
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,739
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Bo bo..... Cfare do degjojme akoma.
Me vjen keq t'a them por brezat sa vijne, mund te rriten fizikish, por keto lojrat i lene femije menderisht! Dhe keshtu qe i hyjne aventures se jetes te pa stervitur fare. U duket gjitheshka loje.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Mbaj mend para shume vitesh Stergjyshja ime thoshte " Do vije koha kur do haje njeriu njeriun"
Une them tashme pas kaq vitesh se ajo kohe vertet erdhi.
njerezimi eshte bere i frikshem.
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Njerezimi eshte bere i frikshem nga kafshet qe po e drejtojne kete njerzim sepse ata duke pare vetem dhune normale qe do behen te dhunshem.
Kjo "NENA" sepse vetem emrin nuk e ka nene ka patur probleme ne femije besoj une sepse te arrish te besh ate akt te tmerrshem te perplasesh femijen ne Kompjuter eshte nje akt Brutal qe duhet denuar me vdekje.
Zakonisht perdorin dhune ata qe jane abuzuar ne femijeri.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,586
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Për mendimin tim këto jane pasojat e Facebook, dikush kalon ne vetëvrasje dikush vretë femijen e tij....keta njerz sipas meje duhen cuar ne ndonje spital psikiatrik per tu kuruar, po me vjen keq sinqerisht për foshnjen...
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,461
Pikët
113
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

E si rron akoma kjo kriminele,se "nënë" s'mund ti thuash me.

Eshte per te ardhur keq,me çfar po degjojme,ne kto kohe:( dhe sidomos dhe per ate foshnjen aq te njome,qe pati kte tragjedi:(
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Nuk me cudit... pse?!

Cdo dite degjoj histori te ndryshme, nje ndodhi pikerisht ktu ku jetoj, qe i dashuri i emes se femijes e vrau djalin 17 muajsh duke i shkaktuar rreth 50 plage ne trup dhe koke.

Nje gjem them, mjer ata femije qe vuajne.
 

Apollyon

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
periferi
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Kurse kte ta vrasin vetem per faktin se merr fryme!
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

"Heme,se nuk ka pas faj;I kishin ngel specat pa shit."
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Ato luleshtrydhjet duhen vaditur
ska kohe te meret me femijen
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,208
Pikët
113
Përgjigje e: Vret femijen i pengoi lojen ne Farmville.

Burrin dro e kisha krasit , beben ncuq no way ....
 
Top