• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.Me keqardhjen me te madhe per djalin e ri shqipetare qe e vrane ne Hamburg.I cili bashke me 4 shoke te tjere hyne ne menyre te dhunshme ne nje nga vilat e Hamburgut per ta grabitur.Spas Bild plaku qe jetonte ne ate vile kishte pas lidhje me nje protistute qe e njihte vilen nga mbrenda.Sipas Bild i riu u qellua me revole nga banori i viles nga pas per vdekje.Ngushllime familjes e fare e fisit.
 

malick

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
106
Pikët
0
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

alem. cfar do besh ti nese dikush te futet naten ne shtepi per te te vjedhur?!!!!!!!

une dihet se cfar bej, pa piken e dyshimit ja hedh trute ne ere atij qe guxon ta beje....nuk me rruhet fare ne eshte shqiptar, kosovar, polak,rumun, kinez, cfardo qe te jete.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Pa e komentuar me gjate sepse mund te jete lajm i manipuluar...kufoma e Labinot.S eshte ne drejtim te Drenices ku do i behen nderimet e fundit!
Per familjen me vjen keq.
Ngushellime.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Pa e komentuar me gjate sepse mund te jete lajm i manipuluar...kufoma e Labinot.S eshte ne drejtim te Drenices ku do i behen nderimet e fundit!
Per familjen me vjen keq.
Ngushellime.
Fajin e kishin prostitutat sipas ketyre pjesemarresve.
Por me kembe ne toke,sepse tek hynin tek mua Plumb ballit jo ne shpine.
Hetimet vazhdojne.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Per te ber pershtypje ishte se i riu 16 vjecare kishte pas 60 regjistrime policore ne biografi.Ku kan qene familja e tije,pse nuk e kan pare djalin me se e me ke merret??????????????????
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Kur hyn tek shtepia e tjetrit me maske ne surrat,pushkatohesh sipas kodex-it tone shqiptar?
Vetembrojtje apo me qellim???
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Po me vinka shume keq per ate plakun se ka rrezik ta paguaj me burg mbrojtjen e shpis se tij.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Po me vinka shume keq per ate plakun se ka rrezik ta paguaj me burg mbrojtjen e shpis se tij.
Ashtu eshte,dhe veproi instiktiv apo sepse kishte ndodhur e njejta gje pak kohe me perpara.
Pa marre parasysh qe e kishin terhequr zvarre deri tek kasaforta.
Variacione te ndryshme.
Dhe keta zagaret e tjere u dorezuan me paqe,pasiqe shume presion kishin.
Jane tolerante keta.
klm
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,878
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Po pse do hynte te vidhte ky?

C'far i mungonte ktij?

Sepse shteti Gjerman te jep asistencen per te jetuar edhe pa punuar, shteti Gjerman te paguan shkollen qe te shkojne ne shkoll,per tu shkolluar....etj etj
Me vjen keq,vetem qe eshte djal i ri,por per gje tjeter ..........jo........... sepse edhe mua po te me hyj nje i panjohur ne shtepi,eshte normale,qe gjeja e par qe do bej eshte vetmbrojtja(me thike,ose hanxhar:D:D) se arme nuk mbaj ne shtepi.
Shpresoj qe ky xhaja te denohet shum pak,ose me mire te lejohet i lire,sepse fundjafundit e beri per vetmbrojtje.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,169
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Ne ate mosh qe ka pasur i riu cdo kush mund te bije viktim, ngushellime Familjes...sinqerisht po me vjen shume keq !
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Mandi, jo cdo kush ne ate moshe mund te bjeri viktim, perkundrazi ai tipi n'at moshe mund te bente viktima te pafajshme. Ka pasur shume raste kur hajdutet kan vrare njerez ne shtepit e tyre.

Ky djali e dinte fare mire qe po hynte ne shtepine e dikujt tjeter, ajo qe nuk dinte ishte qe ky dikushi kishte arme dhe qe do hante plumbin.

Po te kishte hyre ke shpia Schatz-it do hante ndonje hanxhar kokes. :D Me mire plumbi mendoj une sesa thika apo hanxhari Schatz-it :D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Sepse shteti Gjerman te jep asistencen per te jetuar edhe pa punuar, shteti Gjerman te paguan shkollen qe te shkojne ne shkoll,per tu shkolluar....etj etj

Ah sa i mire qe qonka ky shteti gjermon!

Ta conim Salen ca kohe qe merte pak eksperience nuk do ishte keq. :D
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,127
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Nuk esht aspak e drejte te krijohen baracalete qesharake kundrejt nje rasti te tille!!!

Te gjith kemi qene 16 vj dhe i dime efektet e moshes.

Me vjen shume keq per familjen e tij, cfaredo qe ka bere, dhe per cdo arsye qe ka pefunduar i vdekur, esht familja qe mbledh copezat ne fund.
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,127
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Per te ber pershtypje ishte se i riu 16 vjecare kishte pas 60 regjistrime policore ne biografi.Ku kan qene familja e tije,pse nuk e kan pare djalin me se e me ke merret??????????????????

Nuk besoj se ka prinder qe i thone femijes " bej prapesira, rrifu me njerez rrugeve, hyr vjedh shtepite e huaja".

Ne ditet e sotme esht shume e veshtire te kontrollosh nje adoleshent.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,169
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Mandi, jo cdo kush ne ate moshe mund te bjeri viktim, perkundrazi ai tipi n'at moshe mund te bente viktima te pafajshme. Ka pasur shume raste kur hajdutet kan vrare njerez ne shtepit e tyre.
Eshte e vertet kjo qe thua ti ! por gjithsesi une e shikoj si nje grack ose shfrytezim qe eshte ber ndaj tij sepse ishte vetem 16 vjec...ne kete rast ka faj dhe vete familja per nenglizhencen qe kan treguar ndaj tij.
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Nuk besoj se ka prinder qe i thone femijes " bej prapesira, rrifu me njerez rrugeve, hyr vjedh shtepite e huaja".

Ne ditet e sotme esht shume e veshtire te kontrollosh nje adoleshent.
eshte shume e vertete por duhet me shume familja te interesohet,se ka familje qe nuk interesohen fare(thuhet veshet kelyshit duhet me ja pre me heret)

ngushellime familjes per te riun
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Eshte e vertet kjo qe thua ti ! por gjithsesi une e shikoj si nje grack ose shfrytezim qe eshte ber ndaj tij sepse ishte vetem 16 vjec...ne kete rast ka faj dhe vete familja per nenglizhencen qe kan treguar ndaj tij.
Kjo eshte e vertet, dhe eshte familja ajo qe vuan tani dhe do vuajn sa te jene gjalle, kurse ai iku.

Normale qe eshte nje fatkeqsi, sic ndodhin shume fatkeqsi te ngjashme ne jete, psh me te rinje qe pine behen tapi dhe pesojn aksidente etj etj. Prindit bejne te veten me sa munden por nuk mund te kontrollojn gjitheshka ne jete.

Neser pasneser mund ti ndodhi cdo kujt prej nesh, prandaj duhet shume pune me femijet, duhet edhe shume shanc qe gjerat te shkojn mire.

Ndodhi, ndodhi! Ai plaku nuk ka asnje faj, kushdo te jete do qellonte po te shikonte nje hajdut qe ka hyre ne shtepi.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Nuk besoj se ka prinder qe i thone femijes " bej prapesira, rrifu me njerez rrugeve, hyr vjedh shtepite e huaja".

Ne ditet e sotme esht shume e veshtire te kontrollosh nje adoleshent.[/QUO

Femijet qe nuk i duan prenderit behen te rritur qe nuk duan kend,thone gjermanet.Nuk lind kush kriminel por behet kriminel.Mendoj se ne edukaten e ketije te riu qe per fat te keq ka humbe jeten ka munguar shume.Eshte shume e veshtire kur prinderit i mbi jetojne femijet.Gjynah per te gjithe.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.

Nuk besoj se ka prinder qe i thone femijes " bej prapesira, rrifu me njerez rrugeve, hyr vjedh shtepite e huaja".

Ne ditet e sotme esht shume e veshtire te kontrollosh nje adoleshent.[/QUO

Femijet qe nuk i duan prenderit behen te rritur qe nuk duan kend,thone gjermanet.Nuk lind kush kriminel por behet kriminel.Mendoj se ne edukaten e ketije te riu qe per fat te keq ka humbe jeten ka munguar shume.Eshte shume e veshtire kur prinderit i mbi jetojne femijet.Gjynah per te gjithe.
Nuk ka aty detaje per marredheniet femije prinder.Ka dhe prinder qe jane fshatare nga trute.Aktet e ketij ishin plot.
Dhe reagoi duke pasur parasysh ate krimin tjeter,kur ata dy ruset e asfiksuan ate 50 vjecarin.Apo jo?
E kishin kercenuar me perpara,apo po.
Dhe ishte gjuetar xhaja apo jo?
E shfrytezuan???Mbase po.
Dhe vellai i ketij te <ndjerit> e dinte apo jo me ke shoqerohej.
Ishte djale i mire por ra ne shoqeri te keqe-theksoi nje kushuri apo jo?
Mend per te tjeret,heren tjeter.
 
Top