• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vritet në Holandë presidenti i vetshpallur i Çamërisë

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
58,075
Pikët
113
Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, ku ka mbetur i vrarë drejtuesi i komunitetiti çam, Festim Lato.

Lato njihej edhe si Presidenti i Republikës së Çamërisë, ndërsa mediat raportojnë se atij i është bërë atentat në Holandë.

Në profilin e tij në Facebook shumë miq të tijë i shprehin ngushëllimet familjes dhe kombit shqiptar për këtë humbje të madhe.

Atentati daj Festim Latos është bërë në kushte misterioze dhe ende nuk dihet se kush mund të jetë autori.

Policia holandeze ka njoftuar sot familjen e Latos në Vlorë.

Dyshohet se vrasja mund të jetë bërë për arsye politike.

Nga policia shqiptare nuk ka asnjë informacion zyrtare për vrasjen e tij.

Ndërkohë që të afërm e miq, vijojnë të shprehin ngushëllimet për humbjen e tij në faqen e “Facebook”-ut.

j.l./ dita
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,892
Pikët
113
Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, ku ka mbetur i vrarë drejtuesi i komunitetiti çam, Festim Lato.

Lato njihej edhe si Presidenti i Republikës së Çamërisë, ndërsa mediat raportojnë se atij i është bërë atentat në Holandë.

Në profilin e tij në Facebook shumë miq të tijë i shprehin ngushëllimet familjes dhe kombit shqiptar për këtë humbje të madhe.

Atentati daj Festim Latos është bërë në kushte misterioze dhe ende nuk dihet se kush mund të jetë autori.

Policia holandeze ka njoftuar sot familjen e Latos në Vlorë.

Dyshohet se vrasja mund të jetë bërë për arsye politike.

Nga policia shqiptare nuk ka asnjë informacion zyrtare për vrasjen e tij.

Ndërkohë që të afërm e miq, vijojnë të shprehin ngushëllimet për humbjen e tij në faqen e “Facebook”-ut.

j.l./ dita
Ngushellime families,dhe do e kete vrare ndonje....palestinez.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,221
Pikët
113
Ngushellime, kurioz kush do dalin atentatoret ?
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,002
Pikët
113
﴾®﴿;1637006 said:
ngushellime familjes


urroj mos te kete lidhje me politiken

-mendon-
jo jo
e sigurte qe eshte grekofon

Jo grekofon por thjesht grek.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,892
Pikët
113
greqiris qe ...kane VRARE SHQIPTARE,brenda KUFINJVE te Republikes shqiptare albaLESHE,zgjidhen deputete.

Besoj se ju mjafton.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,651
Pikët
113
Vrasja e Festim Latos është e mbuluar me mister. Burime serioze mediatike në Hagë të Hollandës thonë se lajmi nuk i vërtetë. Po kështu, shqiptarja.com kontaktoi me familjen e Latos që ndodhet në Vlorë. Vëllai, Xhemil Lato u shpreh se mbrëmjen e djeshme e kishin kontaktuar autoritetet holandeze për t’i dhënë familjes lajmin e vrasjes së vëllait në një atentat, por nuk dha më shumë detaje.

“Është e vërtetë. Më ka marrë policia holandeze direkt dhe më njoftoi. Nuk e di, kur ka ndodhur ngjarja, dje nga ora 21:00 më morën. Nuk dimë gjë më shumë. Kemi dërguar njeri atje të merret vesh. Janë edhe fëmijët atje. Kemi 4-5 ditë që kemi folur për herë të fundit, komunikoi me nënën, por nuk na kishte shprehur ndonjë rrezik. Festimi jetonte atje, por është i ndarë nga gruaja.”, tha Xhemil Lato për shqiptarja.com.

Kurse, gazetari i Report TV, Armand Xhelili udhëtoi drejt vendlindjes së tij në Panaja të Vlorës, ku të afërmit shprehen se nuk e besojnë vërtetësinë e lajmit.

Ndërkohë që policia hollandeze nuk ka bërë asnjë njoftim për shtyp në lidhje me këtë atentat, ndërsa shtohen zërat se pas këtij lajmi qëndron zhdukja e përkohshme ndaj të tretëve.

Megjithatë lajmi për vrasjen e Festim Latos vazhdon të qëndrojë në faqen e tij, por edhe të një farë kryeministri të këtij etniteti politik i çuditshëm dhe mashtrues.
 
Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,560
Pikët
48
Nuk e di a eshte vrare ky, po eshte qesharake te fusim kete lajm tek Ceshtja Kombetare, ashtu sic eshte qesharake qe nje invidivid si ky te perfaqsoje interesa kombetare.

Ky njeri njihet si mashtrues nga shume persona dhe nuk del llafi kot.

Plus qe kishte mashtruar shume veta dhe ishte ne borxhe teper te medha.

Tani as nuk dua te vej doren ne zjarr, mund te kete qene dhe antentat politik, por ky ka nja 15 vjet qe eshte '' president i Camerise'', nuk u be dje.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,892
Pikët
113
Ngushellime families,dhe do e kete vrare ndonje....palestinez.
Detajet e policisë për vrasjen e presidentit të vetëshpallur të Çamërisë.

Sot është vrarë Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë. Mediet shqipe çame kanë dhënë informacione rreth vrasjes.

Duke cituar policinë holandeze, Lato thuhet të jetë vrarë nga një grup terroristësh të quajtur Palestinians Liberation Organization apo Organizata Çlirimtare e Palestinës.

“Presidenti i Çamërisë po dilte nga një takim me mikeshën e tij, kur para tij në ecje, një furgon Mercedes-Benz Viano i zi, hapi zjarr duke shkaktuar terror, por edhe duke goditur drejt Presidentit dhe mikeshën e tij”, thonë mediet çame.

Sipas Policisë holandeze, personat janë identifikuar dhe po punohet për kapjen e tyre, shkruan AlsatM.

PS....

Beno po ti ka e dishe?

Po ca leshi disha o SystemA....lol.Kqyra flamurin :p qifut ne...pakez kretivitet.

tungi.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,687
Pikët
113
Bohh vetem per ceshtje politike qe smund ta kene vrare kete. Ky vec perralliste kot...e me sa di une nxirte ndonje leke me ane te ceshtjes. Nuk kishte asgje serioze nga aspekti politik dhe kryesisht me ceshtjen came.
Per me teper vetem mashrime e borxheve kishte gjithandej.

Keta palestinezet clidhje kane spo kuptoj.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,221
Pikët
113
Çudia e Zotit ! Dhe keshtu njerez pretendojne te perfaqesojne e krijojne spektakle Republikash.

U befasova me ato qe lexova dhe i bie te kete qene mashtrues ordinere.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,009
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Bohh vetem per ceshtje politike qe smund ta kene vrare kete. Ky vec perralliste kot...e me sa di une nxirte ndonje leke me ane te ceshtjes. Nuk kishte asgje serioze nga aspekti politik dhe kryesisht me ceshtjen came.
Per me teper vetem mashrime e borxheve kishte gjithandej.

Keta palestinezet clidhje kane spo kuptoj.
Eh, sa njeriu ka ngrënë "belesh" në emër të cështjes!
 
Last edited:

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,687
Pikët
113
Çudia e Zotit ! Dhe keshtu njerez pretendojne te perfaqesojne e krijojne spektakle Republikash.

U befasova me ato qe lexova dhe i bie te kete qene mashtrues ordinere.
Mashtrues ordinere e ke thene fiks. Nuk kishte asnje lloj arsimi apo formimi nga ana profesionale apo kulturore.
Pervec ndonje diplome fallco.

Keto jane cfare kam degjuar une ne vlore dhe besoj se pjesa me e madhe jane te verteta.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
10,498
Pikët
113
Mashtrues ordinere e ke thene fiks. Nuk kishte asnje lloj arsimi apo formimi nga ana profesionale apo kulturore.
Pervec ndonje diplome fallco.

Keto jane cfare kam degjuar une ne vlore dhe besoj se pjesa me e madhe jane te verteta.
Po atehere si arrinte dhe futesh ne disa vende qe nuk eshte aq e lehte qe te hysh? Sepse ne fotografine ne OP me duket se eshte ne Parlamentin Izraelit. Pastaj ishte edhe anetar ne disa organizata nderkombetare.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,892
Pikët
113
Eh, sa njeiru ka ngrënë "belesh" në emër të cështjes!
Beni kete tipin nuk e njef fare.Pashe dicka ne faqen e tij,qe ka bere do kadro(foto) me x,y dhe zeten.I bie(sipas meje)...o ka qene idiot,ose mashtrues apo faqen e tij mund ta kene manipuluar.Ndersa per vrasje politike(n.q-se mund te kete qene) cdo sherbim sekret i huaj nuk shkruan....e vrame ne por te tjere.BILES e kam SHKRUAR me KOHE....kush ne Republiken e Shqiperise hyne per qellime terroriste,EKZEKUTOHET po me ato METODA.Vetem TARGA duhet te jete e HUAJ apo KOPILIN ja u le te tjereve ne dere.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,687
Pikët
113
Po atehere si arrinte dhe futesh ne disa vende qe nuk eshte aq e lehte qe te hysh? Sepse ne fotografine ne OP me duket se eshte ne Parlamentin Izraelit. Pastaj ishte edhe anetar ne disa organizata nderkombetare.
Vallai nuk e di. Di qe ishte injorant me siguri, di qe njihet si mashtrues ne vlore jam gjithashtu i sigurt qe per ceshtjen came nuk kishte asnje gje konkrete.

Ato pjesemarrjet neper shoqata e ku di une nul di ti sqaroj.
 
Top