• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Washington nderohet për karrierë filmike

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Denzel Washington është nderuar për karrierën e tij filmike në një ceremoni në Los Angeles.
Aktori 55-vjeçar ka fituar tre çmime Golden Globe dhe dy çmime Oskar që kur bëri famë në vitet 1980-ta dhe është nderuar për punën e tij në ceremoninë Harold Pump Foundation Gala gjatë të enjtes mbrëma.

Ngjarja vjetore mbledh para për luftën kundër kancerit, dhe Washingon ishte plot lëvdata për organizimin, pas daljes në skenë për të pranuar çmimin.

“Është bukur të nderohesh, është mrekulli, por qëllimi është që njerëzit këtu të mbledhin para. Babai i gruas time ndiq nga kanceri, dikush mund të japë para, dikush mund të japë kohë, çfarëdo që mund të jepni”, ka thënë aktori para publikut.

Edhe legjenda e boksit, Muhammad Ali, po ashtu është nderuar për karrierën e tij sportive në këtë ceremoni.
 
Top