• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Watts në rolin e Monroe

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Aktorja Naomi Watts është zgjedhur si aktorja që duhet të interpretojë rolin e ikonës Marilyn Monroe, në një projekt të ri kinematografik.


Naomi Watts është zgjedhur të interpretojë këtë rol nga regjisori i memoarit të ri, Andrew Dominik, e që do të krijohet në nderim të Marilyn Monroe.

“Pse është Marilyn Monroe ikona më e madhe femërore e shekullit të njëzet? Për meshkujt, ajo është objekt i dëshirës seksuale që ka nevojë për shpëtim. Për femrat, ajo përfaqëson të gjitha padrejtësitë e bëra mbi feminizmin”, tha regjisori për ScreenDaily.com.

Monroe, emri i vërtetë i së cilës është Norma Jeane Mortensen, vdiq në vitin 1962, në moshën 36 vjeçare, për shkak të mbidozës*me drogë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top