• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Windows Мessenger inkuadron edhe Facebook-un brenda

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Microsoft e ka publikuar versionin e ri të paketës Windows Live Essential beta 2, i cili tashmë është në dispozicion për shkarkim.
Pakoja përmban programe falas të Windows, si Live Mail, Writer, Photo Gallery, Family Safety, Bing Toolbar, ndërsa programi më interesant në këtë mes është Windows Messenger i cili posedon edhe “chatin” e Facebook.

Ky është versioni i parë i Messenger i cili lejon edhe komunikimit përmes dritares së dialogut të cilën e ofron Facebook.

Përveç këtij opsioni të Facebook, Windows Мessenger lejon edhe Facebook Feed, fotot dhe videot, ndërsa lejohet edhe postimi i statuseve apo fotografive në rrjetin social, përmes Messenger.

Tani, Windows Мessenger është shndërruar në një vegël e cila luan rolin e klientit për rrjete sociale. Përveç Facebook, Messenger ka shtuar edhe sinkronizimin me MySpace.
 
Top