• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Windows 7 mbush një vjet

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Windows 7 zyrtarisht është lansuar më 22 tetor të vitit të kaluar, e deri më tani është shitur në mbi 240 milionë kopje.
Sistemi operativ Windows 7 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar të shitet më 22 tetor të vitit të kaluar me çmim prej 80 dollarësh për përditësim, deri tek 320 dollarë për versionin më të fuqishëm të tij.Në kompani theksojnë se në shitjen e Windows bie afërsisht një e katërta e të hyrave të përgjithshme, dhe mbi gjysma e fitimit të kompanisë. Microsoft po ashtu thekson se 89% e kompanive kanë për qëllim të fillojnë të shfrytëzojnë versionin e ri të Windows.

Në fakt, kompanitë zakonisht janë dukshëm më të përmbajtura në pranimin e versioneve të reja të sistemeve operative kur merret parasysh se duhet të bëjnë testime të shumta për të qenë të sigurta se nuk do të ketë probleme me softuerin ekzistues që shfrytëzojnë.
 
Top