• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Windows 8 na vjen më 2012

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Në blogun e filialit holandez të Microsoftit gjatë vikendit ka dalë njoftimi se kompania është duke punuar në zhvillimin e gjeneratës së ardhshme të sistemit të vet operativ Windows.
Javën e kaluar është bërë një vit që prej paraqitjes së Windows 7, e në kompani tanimë po punojnë me të madhe në zhvillimin e versioneve të reja. Gjykuar sipas paralajmërimit Windows 8 do të duhej të gjendej në treg për afërsisht dy vjet.Supozohet se Windows i ri në mes tjerash do të përmbajë edhe Windows App Store, vendin unik për shkarkimin e aplikacioneve, hyrje në sistem me anë të sistemit të njohjes së fytyrës dhe ngritje dukshëm më e shpejt e vet sistemit.

Dalja në treg e Windows 8 përshtatet me praktikën e rëndomtë të Microsoftit për paraqitjen e sistemit të ri operativ çdo tre vjet.
 
Top