• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

YouTube: Për çdo minutë ngarkohen mbi 35 orë video

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Google ka vlerësuar statistikat e reja që tregojnë se si shërbimi i saj për video, YouTube.com, vazhdon të rritet me shpejtësi.
Në fakt, sipas informatave të publikuara në blogun e saj zyrtar, përdoruesit në YouTube çdo minutë vendosin për rreth 35 orë video-material, ose dhe rreth 50,400 orë video për një ditë.

Për këtë rritje të madhe në YouTube, zyrtarët e kësaj kompanie thonë se ka disa faktorë. Një nga më të rëndësishmit është sigurisht fakti se është rritur limiti kohor i video-materialeve nga 10 deri në 15 minuta.

Në anën tjetër, YouTube gjithashtu ka rritur edhe kufirin për madhësinë e videos që tashmë mund të shkojë deri në 2GB, ndërsa faktor tjetër thuhet të jetë edhe popullariteti në rritje i telefonave të mençur nëpërmjet të cilëve është bërë relativisht e lehtë dhe e drejtpërdrejt mundësia për të vendosur një video në YouTube.
 
Top