• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

YouTube rrit limitin e gjatësisë së videove

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Duket se njerëzit e punësuar në Google nuk ndalen së punuari në avancimin e shërbimeve të veta, e përditësimi më i ri i njërit prej shërbimeve përfshin edhe rritjen e gjatësisë së video materialeve të cilat i ngarkojnë përdoruesit.
Në blogun zyrtar të ekipit i cili qëndron prapa zhvillimit të YouTube është publikuar lajmi se për përdoruesit e caktuar do të mundësohet ngarkimi i video materialeve më të gjata se 15 minuta. Limitin prej 15 minutash YouTube e kishte përcaktuar kësaj vere.

YouTube nuk ka zbuluar se cili është limiti i ri i gjatësisë së videove, si dhe nuk ka detajuar se cilëve përdorues do t’u hiqet kufizimi prej 15 minutash. Ata vetëm kanë theksuar se kjo u përket vetëm me përdoruesit të cilët përmbushin “udhëzimet e komunitetit të shërbimit YouTube” si dhe ata të cilët nuk kanë shkelur të drejtat autoriale të përdoruesve tjerë.
 
Top