• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

YouTube sërish ridizajnon faqen

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përfaqësuesit e YouTube kohëve të fundit po paraqesin risi të shumta në punën e shërbimit të tyre. Ndryshimi i fundit në radhë ka të bëjë me dizajnin e paraqitjes pasi që përdoruesi të ketë shikuar video materialin e caktuar.
Në fund të muajit korrik YouTube ka rritur kohëzgjatjen e video materialeve në maksimalisht 15minuta, filmave ua ka shtuar lojën e fshehtë “të gjarprit”, ka paraqitur faqen e re mobile si dhe ka integruar një varg ndryshimesh tjera. Tani YouTube është duke ridizajnuar pamjen e shërbimit pasi që përdoruesi të ketë parë video materialin.Siç raporton portali “The Next Web”, YouTube ka filluar me implementimin e pamjes së video materialeve të shikuara. Sipas fotografisë së publikuar, përdoruesve do t’u ofrohet opsioni i shikimit të video materialit edhe një herë, mundësia për ta pëlqyer (like), ndarja me shërbime tjera si dhe mundësia e shikimit të video materialeve të ngjashme.

Të gjitha këto janë paketuar në një sfond të zi, pak tepër të errët, me gjasë për të kursyer energjinë e përdoruesit
 
Top