• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zbulime qe mund te transformojne Boten ne dekaden e ardhshme

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
7,864
Pikët
83
Artikulli, ndonese disi siperfaqesor per shijen time, jep drejtimet kryesore ku po fokusohen kerkimet shkencore ne dekaden qe posa filloi.

1. Nje vaksine universale kunder gripit
2. Neuroshkence: tru njerezore me te zhvilluar
3. Fizika e grimcave: Gjetja e boshtit
4. Ekzoplanetet: Nje atmosfere si e tokes
5. Mjedisi: sisteme energjie te avancuar

 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
436
Pikët
28
Prej të gjithave pika 2 është me rëndësi: njerëzve i duhen pakëz mend më tepër
që të mos shkatërrojmë atë që kemi e mos të bëhemi mish e grimë në mes veti,
të jemi pakëz më të civilizuarë që të dallojmë nga shtazët. Gjithëçka çka na duhet
kemi në Tokë, por nuk dijmë ta shfrytëzojmë.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,101
Pikët
113
E ka bere njeri k’te vaksinen kundra gripit ?

gripi nuk me ngjan ndonje epidemi e rende , per tu vaksinuar.
 

Iluzionisti

Super Anëtar
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
796
Pikët
43
Nese gjejne vaksinen kunder gripit do ishte nje arritje e madhe jo sepse nuk do kete me grip, por meqense virusi i gripit eshte po aq i vjeter sa njeriu me kete rast do zbuloheshin edhe shume mistere te tjera ne lidhje me origjinen e njeriut ....
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
6,592
Pikët
113
Po e kanë gjetur vaksinën kundër gripit... ku punoj unë kush do e bën falas... po ashtu edhe pleqtë e kanë falas...
 

Iluzionisti

Super Anëtar
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
796
Pikët
43
Po e kanë gjetur vaksinën kundër gripit... ku punoj unë kush do e bën falas... po ashtu edhe pleqtë e kanë falas...
Ahahaha eh mire e din dhe ti qe nuk edhe ashtu ideja nuk eshte te vaksina ne sensin e vet
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,185
Pikët
113
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,993
Pikët
83
Boten apo Token se mendoj qe alienet jane ca dekada me para nesh. ET fon houm....
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,602
Pikët
113
Nese gjejne vaksinen kunder gripit do ishte nje arritje e madhe jo sepse nuk do kete me grip, por meqense virusi i gripit eshte po aq i vjeter sa njeriu me kete rast do zbuloheshin edhe shume mistere te tjera ne lidhje me origjinen e njeriut ....
Do ishte vertet gje e madhe vetem grip mos t’ket ma. Ma ka Lodhur shume nenen time gripi ket vit. Ankohet gjite trupi i dhemb edhe pasi ka kaluar gripin.
 

ciarli

Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
282
Pikët
18
..zbulimi i portave te parajsave te vjetra eshte i mundur pasi zotat atje para se te vdisnin hodhen ura energjitike te fshehta dyer per njerezit e zotit. Keto mund te zbulohen nga lojrat elektronike qe mund ti terheqin personat ne botet pertej dhe zoti nuk mund ta ndaloje kete pasi nuk ka fuqi mbi ta.
 

lonely_lion

be your self, all others are taken !
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
5,839
Pikët
83
Top