• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zbulohet njëri ndër filmat e parë të Charlie Chaplin

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Komedia e shkurtër pa zë, me personazh aktorin e famshëm, Charlie Chaplin, është gjetur pasi kishte humbur që nga viti 1914.


Filmi i titulluar “A Thief Catcher”, i prodhuar në vitin 1913 që flet për një hajdut, i cili udhëton me aventurat e tij si hajdut tërheqës ishte gati i harruar nga koleksionuesit e filmave të vjetër. “Filmi është shumë i bukur.

Me karakterin e tij të njohur Chaplin është thjesht një njeri i veshur me uniformë policore me mustaqet e tij të njohura”, është shprehur koleksionuesi i cili ka dashur të mbetet anonim.

Siç raporton agjencia e lajmeve AP, kjo gjetje ka shkaktuar një interesim të madh te historianët e filmit.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top