• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri 2021.

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,100
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ore ju kisha thene une qe do fitonte prape Edi?
Kam dashur te mos ju merzis para zgjedhjeve, siç duket.
Edi edhe te bertasi mos me votoni, prap do ta votojne njerzit.
Kaq te prap jane keta te tjeret. Nuk i do njeri keta. Keta jane te dal jashte mode. Jane bere demode fare. Te njehtat budalliqe llafosin ketu e 30 vjet. Nuk bejne fare "up date". Ate pak elektorat qe kane e kane neper fshatrat e humbura atje ku mezi arrin dielli e jo me lajmi.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
28,043
Pikët
113
E ke thene moj, e ke thene ... po kujt nuk ia paske thene??
Por ka edhe si Shinasi Rama, i cili guxon e thote se:
Oligarkia sundon Shqipërinë, pozita e opozita luajnë role, prostituta të të njëjtit tutor
Po shinasiu kujt i ka sherbyer dhe i sherben?
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Edi edhe te bertasi mos me votoni, prap do ta votojne njerzit.
Kaq te prap jane keta te tjeret. Nuk i do njeri keta. Keta jane te dal hashte mode. Hane bere demode fare. Ate pak elektorat qe kane e kane neper fshatrat e humbura atje ku mezi arrin dielli e jo me lajmi.
Une nuk do thosha “keta”. Ne mendimin tim modest, ketu pergjegjesia mban vetem nje emer, ate te Bashes.
Eshte e habitshme sesi nje njeri mund te degradoje ne kete fare feje nje parti te tere.
Une nuk kam gje me demokratet qe shajne Edin, me cudisin ata qe mbrojne Bashen. Ata e kane murdallekun brenda.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
28,043
Pikët
113
Une nuk do thosha “keta”. Ne mendimin tim modest, ketu pergjegjesia mban vetem nje emer, ate te Bashes.
Eshte e habitshme sesi nje njeri mund te degradoje ne kete fare feje nje parti te tere.
Une nuk kam gje me demokratet qe shajne Edin, me cudisin ata qe mbrojne Bashen. Ata e kane murdallekun brenda.
E jema e burdallenjve eshte shtatzane, dihet ai muhabet...
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,100
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Une nuk do thosha “keta”. Ne mendimin tim modest, ketu pergjegjesia mban vetem nje emer, ate te Bashes.
Eshte e habitshme sesi nje njeri mund te degradoje ne kete fare feje nje parti te tere.
Une nuk kam gje me demokratet qe shajne Edin, me cudisin ata qe mbrojne Bashen. Ata e kane murdallekun brenda.
Po pra, cda minister qe drejtoi beri nga nje budallik me brire.
Minister i hashtem nenshkroi paktin r detit, minister i brendeshem vrau njerez ne bukevard, minister i transportit vodhi miliona Euro te rruges se komboit. Po kush ia jep voten atij?!
Keta mendojne se njerzit harrojne. Nuk e harron njeri vjedhjen dhe Krimin. Po nuk vune mend nuk kane per te fituar kurre.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,431
Pikët
113
Une nuk do thosha “keta”. Ne mendimin tim modest, ketu pergjegjesia mban vetem nje emer, ate te Bashes.
Eshte e habitshme sesi nje njeri mund te degradoje ne kete fare feje nje parti te tere.
Une nuk kam gje me demokratet qe shajne Edin, me cudisin ata qe mbrojne Bashen. Ata e kane murdallekun brenda.
Basha luan rolin e tijë, dhe e bën mirë... mbytjen e opozitës.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Basha luan rolin e tijë, dhe e bën mirë... mbytjen e opozitës.
Ate sikur e ka zgjedhur dikush t’i beje deme opozites dhe Shqiperise, se s’ka mundesi qe dikush te bej kaq hapa bosh dhe te kete dy gram mend ne koke.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Po pra, cda minister qe drejtoi beri nga nje budallik me brire.
Minister i hashtem nenshkroi paktin r detit, minister i brendeshem vrau njerez ne bukevard, minister i transportit vodhi miliona Euro te rruges se komboit. Po kush ia jep voten atij?!
Keta mendojne se njerzit harrojne. Nuk e harron njeri vjedhjen dhe Krimin. Po nuk vune mend nuk kane per te fituar kurre.
Po ato qe beri brenda partise?
Frikacak me te madh nuk ben nena.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,227
Pikët
113
Po ato qe beri brenda partise?
Frikacak me te madh nuk ben nena.
basha esht vec distraction qe njerezit te meren me te kot nderkoh qe kta ps-istat bejn pislleqet e veta
pra esht humbje kohe gjiykimi i tij
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
basha esht vec distraction qe njerezit te meren me te kot nderkoh qe kta ps-istat bejn pislleqet e veta
pra esht humbje kohe gjiykimi i tij
Keta mund te bejne pislliqe por nuk eshte se Basha e la manget kur kishte mundesine t’i bente.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,227
Pikët
113
ja prap basha basha lol
kjo esht axhenda e tyre , te heqin vemendjen na vetja
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Bravo ju qofte.

PD-istet te presin ndonje kocke kur mishin ta kene mbaruar PS-istet, pra.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,227
Pikët
113
luajn lojen dy palet , njerezit e hajn si gjithmon
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
28,043
Pikët
113
basha esht vec distraction qe njerezit te meren me te kot nderkoh qe kta ps-istat bejn pislleqet e veta
pra esht humbje kohe gjiykimi i tij
Ata qe e kane vene Bashen, masin budallalleku e ktij populli,

Pasi nje person qe humb 4 pale zgjedhje, dhe nuk jep doreheqjen dhe prape i shkojne delet e tij nga pas tregin, qe ky popull ska tru.

Pasi pjesen tjeter, qe atyre qe sduan as buke as uje, nuk i gjykon me njeri.

Ata jane yes man-et e pare.

Po kto te dytet jane yes -budallenj qe shkojne me sy hap drejt gremines ku i con dhe i ka cuar Basha,..
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,227
Pikët
113
Ata qe e kane vene Bashen, masin budallalleku e ktij populli,

Pasi njemperson qe humb 4 pale zgjedhje, dhe nuk jep doreheqjen dhe prape i shkojne delet e tij nga las tregin, qe ky popull ska tru.

Pasi pjesen tjeter, qe atyre qe sduan as buke as uje, nuk i gjykon me njeri.

ta jane yes man-et e pare.

Po kto te dytet jane yes -budallenj qe shkojne me sy hap drejt gremines ku i con dhe i ka cuar Basha,..
nuk e can koken per njeri ai jo
vec luan lojen
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,227
Pikët
113
shqiptaret bejn gabim qe ja japin fuqine te tjereve nderkoh qe duhet te behen te ndergjegjshem vete
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,100
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po ato qe beri brenda partise?
Frikacak me te madh nuk ben nena.
Puna e tij brenda partise eshte misherimi i shprehjes "Di te vjedhesh... Po te fshehesh?"

E kane vene atje ata qe kane vjedhur para tij qe ky tu mbroj vjedhjet. Nuk eshte pune principesh apo njohurish se nuk ka budallenj qofte dhe ne PD. qellimi eshte pragmatist. Duhet ruajtur pasuria qew eshte vene ne kohen e pushtetit, se eshte kollaj te vjedhesh, por me pas duhet mbrohtur malli se nuk ke bere asgje.

Prandaj Mistrece mos kerko gjera sensate ne ate parti. Atje sensi dhe logjika kane koje qe kane vdekur. Per ideoplogji nuk flitet fare atje. Ata jane nje tufe hajdutesh oportunist qe presin rastin te marrin pushtetin kerpushat.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Kjo eshte nje teme tjeter dhe nuk ka te bej vetem me aktualitetin por ne teresi me historine e Shqiperise dhe paaftesine e shqiptareve per shtetformim.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
28,043
Pikët
113
Puna e tij brenda partise eshte misherimi i shprehjes "Di te vjedhesh... Po te fshehesh?"

E kane vene atje ata qe kane vjedhur para tij qe ky tu mbroj vjedhjet. Nuk eshte pune principesh apo njohurish se nuk ka budallenj qofte dhe ne PD. qellimi eshte pragmatist. Duhet ruajtur pasuria qew eshte vene ne kohen e pushtetit, se eshte kollaj te vjedhesh, por me pas duhet mbrohtur malli se nuk ke bere asgje.

Prandaj Mistrece mos kerko gjera sensate ne ate parti. Atje sensi dhe logjika kane koje qe kane vdekur. Per ideoplogji nuk flitet fare atje. Ata jane nje tufe hajdutesh oportunist qe presin rastin te marrin pushtetin kerpushat.
Po ne ate partine tjeter, cduhet kerkuar?..

Inceneratore?
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Puna e tij brenda partise eshte misherimi i shprehjes "Di te vjedhesh... Po te fshehesh?"

E kane vene atje ata qe kane vjedhur para tij qe ky tu mbroj vjedhjet. Nuk eshte pune principesh apo njohurish se nuk ka budallenj qofte dhe ne PD. qellimi eshte pragmatist. Duhet ruajtur pasuria qew eshte vene ne kohen e pushtetit, se eshte kollaj te vjedhesh, por me pas duhet mbrohtur malli se nuk ke bere asgje.

Prandaj Mistrece mos kerko gjera sensate ne ate parti. Atje sensi dhe logjika kane koje qe kane vdekur. Per ideoplogji nuk flitet fare atje. Ata jane nje tufe hajdutesh oportunist qe presin rastin te marrin pushtetin kerpushat.
O Zot sa socialist je. Thua ti, keta rozet jane me te mire.

Ça te bej une thuaj, qe do shoh Edin edhe kater vjet per faj te Bashes.
 
Top