• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,729
Pikët
113
Mbase dhe e ben ate. Ndofta mbasi te marri Nobel prize per paqe meqe jane bere tre nomination deri tani.
Njeri nomination eshte se ndaloi vrasjet masive ne kosove -qesh-, tjetri eshte se i dha fund luftes kosove-izrael:p

Bobo

Ve bast se e quani nomination te merituar, tashme ju besoni cdo brockull te thene, asgje nuk eshte cudi.....e kam thene dite me pare, nuk njihni me realitetin.
Ok besoni te gjitha bullshits qe thote....por nje keshille prej meje, jo vetem per ty, mos ja besoni keshillat mjekesore(si ajo me bleach) se do demtoni veten keq.
Do thuash se jam shum ripetitiv me kte, e di, kur te thote dikush njemije here bleach ben keq per shendetin, ka shance qe para se te besh inxhekshen te kujtohen fjalet e mia.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
9,217
Pikët
113
Per nje gje ia kalonte Bidoni ketij kingut tone, qe ishte pak me bardhosh dhe me i hekurosur ne fytyr ?
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
12,948
Pikët
113
Mare nga faqja e mikut time familjar Sebastian Zonja!

Me avokatin Peter Lumaj në lidhje me Skype nga ShBA-të. Avokati Lumaj, njëherazi edhe strategjist pranë Partisë Republikane në ShBA, thotë se miliarderi Soros është nën hetim nga Senati Amerikan. Jo vetëm për lidhjet me Antifa, por edhe për politikat e tij dhe ndikimin në Ballkan.
Z. Lumaj sjell në vëmendje premtimin e dhënë në vitin 2005 nga demokratët në Shqipëri për votimin e diasporës. Jemi kaq vite pas dhe asnjë hap i ndërmarrë nga asnjëra palë.
Avokati ndërkohë nuk la jashtë vëmendjes edhe debatin presidencial Trump - Biden, ku tha se amerikanizmi ishte në fokus. Ndoshta ka ardhur koha që në Shqipëri të diskutohet për shqiptarizmin.

 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
38,877
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Jo vetem wired po do kete patur edhe ndonje inhibitor drug ne sistem qe ta kthjellonte per 1 ore e gjysem.

Kishte te drejte bjondi qe thoshte qe ketij rrushit i njisin nje shiringe ne prapanice dhe mer turr pastaj......kot qe su bene edhe drug test qe te shikohej kasaphana....mendoj qe e mbajne gjall me LSD.
 
Last edited:

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,404
Pikët
113
Njeri nomination eshte se ndaloi vrasjet masive ne kosove -qesh-, tjetri eshte se i dha fund luftes kosove-izrael:p

Bobo

Ve bast se e quani nomination te merituar, tashme ju besoni cdo brockull te thene, asgje nuk eshte cudi.....e kam thene dite me pare, nuk njihni me realitetin.
Nuk jam une ai qe i bera nomination dhe sme hapet barku se kush ja beri dhe per cfare arsye. Sa per njohje te realitetit, don't go there... Mbaje me mire biseden ne gjerat qe di.

Ok besoni te gjitha bullshits qe thote....por nje keshille prej meje, jo vetem per ty, mos ja besoni keshillat mjekesore(si ajo me bleach) se do demtoni veten keq.

Do thuash se jam shum ripetitiv me kte, e di, kur te thote dikush njemije here bleach ben keq per shendetin, ka shance qe para se te besh inxhekshen te kujtohen fjalet e mia.
lando, ndiq keshillen tende. Dukesh qe je shume i sugjestionueshem.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,729
Pikët
113
Nuk jam une ai qe i bera nomination dhe sme hapet barku te kush ja beri dhe per cfare arsye. Sa per njohje te realitetit, don't go there... Mbaje me mire biseden ne gjerat qe di.lando, ndiq keshillen tende. Dukesh qe je shume i sugjestionueshem.
Ca te them me jeni te paafte te dalloni konfliktin e kllounit me shkencen. Per ju eshte fiks sic thote ai, the science don't know.
Del lehte perfundimi kush eshte i sugjestionueshem.

Tashi nje pyetje direkt per ty, be honest. Ndalimi i vrasjeve masive ne kosove eshte bullshit apo jo???
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,729
Pikët
113
Mare nga faqja e mikut time familjar Sebastian Zonja!

Me avokatin Peter Lumaj në lidhje me Skype nga ShBA-të. Avokati Lumaj, njëherazi edhe strategjist pranë Partisë Republikane në ShBA, thotë se miliarderi Soros është nën hetim nga Senati Amerikan. Jo vetëm për lidhjet me Antifa, por edhe për politikat e tij dhe ndikimin në Ballkan.
Z. Lumaj sjell në vëmendje premtimin e dhënë në vitin 2005 nga demokratët në Shqipëri për votimin e diasporës. Jemi kaq vite pas dhe asnjë hap i ndërmarrë nga asnjëra palë.
Avokati ndërkohë nuk la jashtë vëmendjes edhe debatin presidencial Trump - Biden, ku tha se amerikanizmi ishte në fokus. Ndoshta ka ardhur koha që në Shqipëri të diskutohet për shqiptarizmin.

Who the fuck is zoti lumaj??? -qesh-
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,404
Pikët
113
Ca te them me jeni te paafte te dalloni konfliktin e kllounit me shkencen. Per ju eshte fiks sic thote ai, the science don't know.
Del lehte perfundimi kush eshte i sugjestionueshem.

Tashi nje pyetje direkt per ty, be honest. Ndalimi i vrasjeve masive ne kosove eshte bullshit apo jo???
Ore seriozisht me flet mua per shkence ti? Mjaft mer me kete condescending tone ne bisede se u be qesharake.

Une se mora vesh asnjehere kete komentin e vrasjeve masive ne Kosove. Kur e ka thene se sme kujtohet dhe kush eshte burimi qe e publikon?
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,729
Pikët
113
Ore seriozisht me flet mua per shkence ti? Mjaft mer me kete condescending tone ne bisede se u be qesharake.

Une se mora vesh asnjehere kete komentin e vrasjeve masive ne Kosove. Kur e ka thene se sme kujtohet dhe kush eshte burimi qe e publikon?
Lere se ja futa kot un, s'kam burim.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,522
Pikët
113
Po futi një përkthim me google. Di ta ngasësh?
qyshkuri, me translatien, por njera fjale del ; lufte , ne te gjitha gjuhet,
ndersa fjala tjeter nuk del e perkthyer, ne te gjitha gjuhet,
del ashtu siç e fut, perdor translatien, te bindesh,
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,404
Pikët
113
qyshkuri, me translatien, por njera fjale del ; lufte , ne te gjitha gjuhet,
ndersa fjala tjeter nuk del e perkthyer, ne te gjitha gjuhet,
del ashtu siç e fut, perdor translatien, te bindesh,
Pjer, fjala interregnum eshte ne latinisht dhe i referohet (ne shqip nuk kemi nje fjale te vetme qe ta perktheje) nje periudhe vakumi, moment jovazhdimesie nga njeri mbreterim tek tjetri. Regnum eshte fjala latine per mbreteri/zoterim ndersa inter eshte midis/ne mes. Pra fjale per fjale kjo ne shqip do te perkthehej si midis ose mes mbreterimeve. Nje situate e till per shkak te mungeses se nje rendi social si rezultat i munges se organit kryesor qe e gjeneron, shpesh mund te degradoje ne konflikte te armatosura ose lufte. Nuk me kujtohet tek cili shkrim ketu ne forum kam folur per interregnum gjate periudhes se mesjetes te hershme, ne kohen e Dagobertit te II ne France po e mbaj mend qe kam bere nje shpjegim me te detajuar.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top