• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zhurma, apo një zë që ju pëlqen të dëgjoni .

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,384
Pikët
113
Vendndodhja
?
Me pelqen shume zhurma , sirena / boria e trenave me Avull .

Po Ashtu edhe zhurma e shpendeve kur perplasin flatrat dhe kur cicerojne heret ne mengjes, ne mbremje dhe kur bien shi .
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
12,034
Pikët
113
Me pelqen zhurma e aspiratorit kur jam duke ngrene. Sa here qellon e mbyllet automatikisht, ngrihem dhe e ndez serisht. Cudi se e duam te gjithe ne familje kete zhurme.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
5,331
Pikët
113
Zhurmen e Detit Jon, melodine e dallgeve, harmonine e mendimeve qe me perplasen ne shkembinj, frustacionin e eres mbi dallge, kengen e pulebardhave, lehjen e Meleqes.
 
Top