• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zhurma ndryshon shijen e ushqimit

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaManchester - Zhurma mund të ndikojë në intensitetin dhe kualitetin e shijes së ushqimit, theksojnë ekspertët britanikë nga Universiteti i Manchesterit.

Në serinë e eksperimenteve, në të cilat kanë marrë pjesë 48 vullnetarë me sy të mbyllur, të ekspozuar ndaj të ashtuquajturave zhurmave të bardha dhe tingujve të tjerë të fuqishëm, ka treguar se zhurma e madhe shkakton reduktimin e shijeve të kripës dhe të ëmbëlsirave, transmeton BBC.

Përveç kësaj, në studim është gjetur se shija e ushqimit përmirësohet në varësi nga ajo se sa ju ka pëlqyer të anketuarve tingujt e tjerë, që i kanë dëgjuar gjatë testimit.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Zhurma ndryshon shijen e ushqimit

zhurme...:O........

humb shija .......:O ....-pff-

mendoj se tinguj ka karrota , kastravecat, specat,

...ju bafte mire ::d
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Zhurma ndryshon shijen e ushqimit

E cka per tu habitur ketu:p
@sea
Shume drejt,lopave kur ju vejne musike prodhojne me shume qumesht.
klm
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Zhurma ndryshon shijen e ushqimit

edhe armandi eu. e paska ditur !!
sna e paske thene me perpara :d
klm...
 
Top