• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zjarret përpijnë pyjet në Velipojë, Rubik dhe Gramsh, asnjë ndërhyrje nga Qeveria!

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,262
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
Zjarri vazhdon të djegë Priskën. Pas shfaqjes me dërgimin e 4 zjarrfikësve që ikën pas një ore, mali u la të digjej. Dikush me lidhje me qeverinë e ka djegur, që të ndërtojë në mal
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
5,937
Pikët
113
ka nja 5 dite net qe digjet duket sikur po
e ha kucedra,,, mallkimi I natyres rente mbi ata qe po e shkrumbojne ketw vend per te mbjell beton
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,262
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
Shqipfolësa me pishtarë në duar po djegin Shqipërinë anekënd! I kanë vënë zjarrin Dajtit, Saukut, Kasharit, Durrësit, Matit, Dervenit, Patosit, Dimalit, etj.
Armiq të ndyrë që e urrejnë atdheun tonë e duan të na e shkrumbojnë. Është i nevojshëm rikthimi i turrave të druve në Sheshin Skënderbej, ku çdo ditë të digjet i gjallë një zjarrvënës!
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
18,802
Pikët
113
Shqipfolësa me pishtarë në duar po djegin Shqipërinë anekënd! I kanë vënë zjarrin Dajtit, Saukut, Kasharit, Durrësit, Matit, Dervenit, Patosit, Dimalit, etj.
Armiq të ndyrë që e urrejnë atdheun tonë e duan të na e shkrumbojnë. Është i nevojshëm rikthimi i turrave të druve në Sheshin Skënderbej, ku çdo ditë të digjet i gjallë një zjarrvënës!
do behen Resorte per ata bark medhenjte e pa ngopur qe I keni votuar!
Popull bageti
 

gesti_7

V.I.P
Anëtar
Jul 1, 2014
Postime
345
Pikët
63
Ore keta qe ndezin keto zjarre per cfare denohen dhe sa denohen?
Nuk me duket normale kaq shume zjarre neper Shqiperi dhe shume nga keto neper vende qe te hapen truaj ndertimi.

Mos duhet te ndryshoje kodi penal dhe te denohen per nje kohe deri sa te doje pema apo zona te shkoje ne gjendjen qe ishte? 🤨
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,262
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
Ore keta qe ndezin keto zjarre per cfare denohen dhe sa denohen?
Nuk me duket normale kaq shume zjarre neper Shqiperi dhe shume nga keto neper vende qe te hapen truaj ndertimi.

Mos duhet te ndryshoje kodi penal dhe te denohen per nje kohe deri sa te doje pema apo zona te shkoje ne gjendjen qe ishte? 🤨
Kodi penal i dënon deri në 14 vjet burg. Por duhet të kapen, të procedohen e të dënohen. Asnjë nga këto nuk kryhet. Kodet bëji edhe me 49 vjet burgin. Kur nuk i dënon njeri, numër në letër ngelet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,880
Pikët
113
Do ta kerkoni largeqoftin juve...........PISANJOSER.
Mbas JUVE...fshihen KURVAT e serbise dhe greqise.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,512
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Nuk di cte them, ate vend e shpeton vetem ndonje mrekulli natyrore. Me aq llumra sa jane nuk i dilet dote.
Shume e trishte. Nuk cane koken njeri.E kane mendjen tek zgjedhjet e votat. Tenderat e rradhes. Populli mbaroje perfundimisht.Nuk ka shprese me keta.e as me ata qe duan te vijne. Nuk e di si do i shkoje halli ketij vendi. E dogjen e zhurriten me keq se osmanet.
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,262
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
SHBA-ja po digjet, një sipërfaqe më e madhe se Shqipëria është djegur deri tani. Shqiptarët e SHBA-së i mbajnë pishën trampit dhe besojnë vetëm ça del nga goja e tij. Çudi si përdorin telefonat, se nga shkenca kanë dalë telefonat. trapi tha që shkenca nuk di gjë, vetëm truni i tij i madh di.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,880
Pikët
113
SHBA-ja po digjet, një sipërfaqe më e madhe se Shqipëria është djegur deri tani. Shqiptarët e SHBA-së i mbajnë pishën trampit dhe besojnë vetëm ça del nga goja e tij. Çudi si përdorin telefonat, se nga shkenca kanë dalë telefonat. trapi tha që shkenca nuk di gjë, vetëm truni i tij i madh di.
Jane ruset mbas kesaj meseleje.

MONSANTO.
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,262
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
Jane ruset mbas kesaj meseleje.

MONSANTO.
Kinezët me pishtarë në dorë po e djegin Oregonin dhe Kaliforninë. trapi tha që kur pemët bien në tokë, shpërthejnë. Dhe tha që shkenca nuk di asgjë për këtë punë. A thua po ndodh edhe këtu te ne kjo gjë? Bien pemët në tokë e shpërthejnë si dinamit. Patjetër iranianët kanë gisht në këtë gjë.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,880
Pikët
113
Kinezët me pishtarë në dorë po e djegin Oregonin dhe Kaliforninë. trapi tha që kur pemët bien në tokë, shpërthejnë. Dhe tha që shkenca nuk di asgjë për këtë punë. A thua po ndodh edhe këtu te ne kjo gjë? Bien pemët në tokë e shpërthejnë si dinamit. Patjetër iranianët kanë gisht në këtë gjë.
Natyrisht jane...ruse.kineze dhe iraniane.
E kush TJETER??????
 
Top