• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zogjtë në Rumani ngordhin nga “dehja”

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Bukuresht, -Zogjtë, për të cilët në fillim u menduar se kishin ngordhur nga gripi i shpezëve në Rumani, duket se kishin pirë deri në vdekje.
Banorët e Constantas në lindje të Rumanisë, siç njofton BBC, gjetën dhjetëra zogj të ngordhur në periferi të qytetit të shtunën.
Ata alarmuan autoritetet, nga frika se zogjtë kishin vdekur nga gripi i shpezëve.
Por, zyrtarët lokalë të veterinarisë vendosën se zogjtë kishin ngordhur pasi kishin ngrënë rrushin “mark” – mbetje të lëna nga procesi i bërjes së verës.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Zogjtë në Rumani ngordhin nga “dehja”

Hahahaha......vdekje e shkelquer do thoja
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Zogjtë në Rumani ngordhin nga “dehja”

Se mos vetem ne Romani, edhe ne Amerike kan filluar te mos e mbajn me alkolin...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=6BWXzVixoGg"]http://www.youtube.com/watch?v=6BWXzVixoGg
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Zogjtë në Rumani ngordhin nga “dehja”

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=EC2m8upBA50&feature=related"]YouTube - Der rätselhafte Tod von 50 Vögeln
Me beri pershtypje komenti i pare i userit poshte videos Hönigblumchen qe kafshet(shpendet) reagojne insiktivisht para katastrofave dhe i shmangen,prsh minjte e parashikojne termetin(me sa di une).
Sipas videos zogjte kane qene ne stres dhe sipas eksperteve(shkencetareve) USA jane trembur dhe kane ngordhur nga ndalimi i zemres.Por ai veterineri Jim Lacour thote qe do behet nje ekspertize n.q-se ka lidhje me ndotjen e ambientit.Zyrtaret apo autoritetet ju bejne thirrje qe femijet dhe kafshet shtepijake ti mbajne larg.sorry nuk e di si quhet nje zog i ngordhur?Kufome apo kadaver
Pa hyre ne teori konspirative,arme e re,media prapagande,people dumm etj.
 
Top