• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zyrtare: HP do të lansojë tablet për biznese e individë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Gjiganti i kompjuterëve - i cili e përvetësoi kompaninë Palm për 1.2 miliardë dollarë në prill të këtij viti - është duke punuar në një kompjuter tablet që bazohet në sistemin operativ mobil të Palm , webOS, ndërsa thuhet se pajisja do të jetë në shitje në fillim të vitit të ardhshëm.
"Ju do të na shihni me një produkt të bazuar në Microsoft [Windows 7] në të ardhmen e afërt, dhe një produkt i bazuar në bazuar webOS në fillim të vitit 2011," tha Todd Bradley, kreu i HP-së përkatësisht grupit të sistemeve personale, gjatë prezantimit të të ardhurave për tremujorin e kompanisë.HP tha se kompjuterët tablet të bazuar në Microsoft Windows 7 do të synojnë përdoruesit e ndërmarrjeve, ndërsa pajisjet e bazuara në webOS do tu dedikohen konsumatorëve individual.
 
Top